НОВИОТ <br>RANGE ROVER

НОВИОТ
RANGE ROVER

НЕСПОРЕДЛИВА ПРЕФИНЕТОСТ И ЛУКСУЗ
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
„Со префинетост каква никој друг нема, Range Rover веќе 50 години го обликува светот на луксузните теренски возила. Обединувајќи ги врвниот комфор, маркантната појава и способноста да може да освои секаков терен, тој создаде и со сопствениот пример предводеше една нова класа возила на чиј трон е и ден-денес. На него ќе остане и во оваа петта генерација која во себе ги комбинира технолошката софистицираност и естетската грациозност.“
АВТО МАГАЗИН
„Новиот елегантен дизајн на Range Rover ни ја открива визијата на брендот за изгледот на својот најлуксузен SUV, чии технолошки иновации повторно поставуваат нови стандарди во автомобилската индустрија.“ 
AUTOFOCUS.mk
„Прв од својот вид кој го создаде пред пет децении, Range Rover и во новото издание успева да ја задржи гордоста на претходниците и да ги предводи сите други по неговиот пат.“
AUTOINFO.mk
„Со целосно-новиот Range Rover, британскиот бренд воведува нови стандарди во сегментот на супер-луксузни теренци. Достоинствениот, монолитски дизајн и спокојната, високо-технолошка и благородна кабина го издвојуваат Range Rover и го поставуваат на самиот врв во сегментот, а технолошката доминација се потврдува и преку целосно-електричната верзија која за прв пат ќе биде достапна кај британскиот аристократски SUV.“
CARCLUB.mk
Верен на своите корени и спремен за иднината, Range Rover е достапен во опциите за плаг-ин хибридно возило* и делумно хибридно возило. Целосно електричен Range Rover ќе ѝ се придружи на фамилијата во 2024 година.

ИЗВОНРЕДЕН ДИЗАЈН НА НАДВОРЕШНОСТА

Едноставната природа на дизајнот е ослободена од непотребни детали и резултира во форма со модерен изглед што го одзема здивот. Ова е најпосакуваниот Range Rover што е направен досега.

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШНОСТ СО СОФИСТИЦИРАН ДИЗАЈН

За да се создаде сигурно катче со врвно возење за сите патници во возилото се користат најубавите материјали.

БЕСПРЕКОРНО ПРЕФИНЕТ

БЕСПРЕКОРНО ПРЕФИНЕТ

Модерна и софистицирана внатрешност што се одликува со извонредни детали и интуитивен пристап до односната технологија.
ЛУКСУЗНИ КОЖИ

ЛУКСУЗНИ КОЖИ

Изберете некоја од класифицираните кожи коишто го нудат луксузот и префинетоста што се очекува. Достапни се во пет бои.
ОДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ

ОДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ

Луксузните алтернативи од KvadratTM Премиум текстил и UltrafabricsTM нудат мек материјал со модерен изглед.
ЗАВРШНИ ОБРАБОТКИ ПО НАРАЧКА

ЗАВРШНИ ОБРАБОТКИ ПО НАРАЧКА

Скројте ја внатрешноста според Вашиот стил со некој од прекрасните фурнири и бројните материјали и завршни обработки.

НОВИОТ RANGE ROVER SV

Извонредна интерпретација на луксузот и персонализацијата на Range Rover.​

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ПРЕФИНЕТОСТ И ЛУКСУЗ

ПРЕФИНЕТОСТ И ЛУКСУЗ

Префинетоста е во срцето на Range Rover и нуди луксузно патување и комфор за најмногу седум возрасни лица.
ИНТУИТИВНА ТЕХНОЛОГИЈА

ИНТУИТИВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Технологија на Range Rover е дизајнирана да го направи Вашиот живот поедноставен, од многуте системи за возење до нашиот наградуван** систем за информации и забава, Pivi Pro.
ИСКЛУЧИТЕЛНА СПОСОБНОСТ

ИСКЛУЧИТЕЛНА СПОСОБНОСТ

Во колекцијата на технологии за комфор и сигурност се и системите Управување со сите тркала и Теренска реакција 2, како дел од стандардната опрема.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Изборот на модел со стандардно или големо меѓуоскино растојание нуди повисоко ниво на луксуз за четири, пет или седум возрасни лица.

RANGE ROVER SE

RANGE ROVER SE

- Пиксел ЛЕД фарови со препознатливи светла за дневно возење DRL
- Тркала Style 5112 од 21"
- Пакет Online со функцијата План за податоци1 и Amazon Alexa
- Крајна врата со електромоторен погон со функцијата активирање со гестикулација
- Седишта од перфорирана кожа Windsor
RANGE ROVER HSE

RANGE ROVER HSE

- Дигитални ЛЕД фарови со препознатливи светла за дневно возење DRL и Проекција на слика
- Тркала Style 7023 од 22"
- Внатрешен ретровизор ClearSight2
- Аудио систем MeridianTM 3D Surround со 3Д опкружувачки звук
- Седишта од полуанилинска кожа
RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY

RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY

- Дигитални ЛЕД фарови со препознатливи светла за дневно возење DRL и Проекција на слика
- Тркала Style 1073 од 22" 55.88 cm (22), во контрастна сјајна црна боја со завршна обработка со дијамант
- Лизгачки панорамски покрив
- Аудио систем MeridianTM Signature
- Задни седишта од бизнис класа
RANGE ROVER FIRST EDITION

RANGE ROVER FIRST EDITION

Range Rover е префинет до невидени граници.

- Затемнето стакло
- Тркала Style 1074 од 23"
- Осветлени алуминиумски плочки на праговите со натписот First Edition
- Систем за забава на задните седишта со екран од 11,4"
- Колекцијата Tailgate Event со кожни перничиња
RANGE ROVER SV

RANGE ROVER SV

- Достапен со стандардно и големо меѓуоскино растојание
- Дизајн на предниот одбојник и украсната маска ексклузивен за SV
- Метализирани истакнати делови на надворешноста ексклузивно за SV
- Елементи за контрола со завршна обработка од керамика во сјајна бела или во матирана црна боја
- Опционално SV Signature Suite со четири седишта

SV BESPOKE

Ексклузивно и персонализирано. Опциите вклучуваат боја од SV Bespoke, тркала во стилот SV и најфини материјали за внатрешноста.

ДО 113 KM[1] АВТОНОМИЈА ВО РЕЖИМОТ EV (електрично возило)

Новиот Plug-in Hybrid* ги оптимизира ефикасноста и перформансите при возење во режимот за целосно електрично возило (EV) со нулта емисија на издувни гасови.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

Range Rover е пример за останатие.
МОДЕЛИ НА RANGE ROVER

МОДЕЛИ НА RANGE ROVER

Погледнете ја целата серија на модели.
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги фактите и бројките.
ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Персонализирајте го Вашиот Range Rover.

*Достапно од јануари 2022.
*
*Добитник на наградата SMARTBEST за најдобри поврзани технологии, ноември 2020.

[1]Наведените вредности се проценки на производителот и ќе бидат заменети со официјалните вредности од EУ тестовите штом ќе бидат достапни. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала и вградените додатоци. Вредностите се добиени со целосно наполнета батерија.

††Погледнете ги WLTP вредностите.

Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

1Може да се применува политика за фер користење. Стандардна претплата е 1 година што може да се продолжи по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Land Rover.
2Ако корисниците на бифокални или прогресивни (варифокални) наочари не можат едноставно да го прилагодат фокусот на дигиталната слика на ретровизорот ClearSight, можат да го вратат нормалниот режим на ретровизорот во секое време.

Имајте во предвид дека стандардните карактеристики може да бидат заменети кога избирате алтернативно ниво на опрема. Исто така, стандардните карактеристики може да се разликуваат во зависност од варијантата на моторот и трансмисијата.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте го Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот локален продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.​ Amazon, Alexa и сите поврзани лого знаци се заштитени знаци на Amazon.com, Inc. или неговите филијали. Одредени функции на Alexa зависат од технологијата паметен дом. За да користите Amazon Alexa треба да имате Amazon сметка.

MeridianTM е регистриран заштитен знак на Meridian Audio Ltd.