DEFENDER 110

СПАКУВАЈТЕ СЕ, ЗАМИНЕТЕ НЕКАДЕ
Секогаш спремен за истражување, со импресивен багажен простор и опцијата со седум седишта.

ДИЗАЈНИРАН СО ЦЕЛ

Авантурата чека на Вас. Понесете сѐ што Ви треба за да ја најдете со Defender 110.

ПИОНЕРСКИ ИНОВАЦИИ

Истражувајте со доверба. Иновативните технологии за камера се комбинираат со нашиот најнов систем за информации и забава за да се добие непречен поглед и едноставно маневрирање.

Со пет седишта и опција за седум седишта, внатрешноста е функционална и флексибилна. Пакетот за внатрешни работи Signature го усовршува модерниот дизајн со елегантни материјали како што се кожа Виндзор и интелигентни решенија за складирање.

НОВИОТ DEFENDER 110 SEDONA EDITION

Со храбра црвена боја, инспирирана од природните убавини и авантуристичкиот дух на Седона, Аризона.

НАДВОРЕШНОСТ

Впечатлив дизајн со капак на резервното тркало во боја на каросеријата, тркала од 22 инчи во сјајна црна боја и пакетот Extended Black. Уникатниот симбол Sedona Edition за хаубата ги слави планините на Аризона.

ВНАТРЕШНОСТ

Инспириран од каменливиот пејзаж на Аризона, моделот Sedona Edition се чувствува како дома насекаде. Пакетот Signature Interior со седишта во бојата Ebony од кожата Windsor и материјалот од KvadratTM креира катче за релаксација каде и да одите.

ДОДАТОЦИ

Уникатниот странично поставен носач на опрема во црвената боја Sedona во комбинација со пакетот Adventure внесува карактеристични визуелни детали и Ви гарантира дека сте целосно опремен за Вашата следна авантура.

ИЗДРЖЛИВОСТ ШТО Е ВОДЕЧКА ВО КЛАСАТА

Дизајниран за оптимална способност и издржливост. Каросеријата што е скроена само за Вас ќе одолее на секаков предизвик.

Најсилниот Defender што сме го направиле досега.

ЕЛЕКТРИФИЦИРАНА МОЌНОСТ

Бескомпромисни способности за секаков терен со брзо полнење со еднонасочна струја DC.

Defender 110 Electric Hybrid секогаш е спремен да тргне со инстантен вртежен момент и брзо полнење со еднонасочна струја DC.

ИЗБОР НА МОДЕЛИ

Започнете ја Вашата авантура.

DEFENDER 110 SEDONA EDITION

Инспириран од природната убавина на Седона, Аризона.
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

ЦЕЛОСНА ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

НЕОГРАНИЧЕНИ МОЖНОСТИ

Од опции за надворешноста до претходно конфигурирани пакети со додатоци, опремете го Вашиот Defender 110 за да одговара на Вашиот животен стил.

DEFENDER 110 HARD TOP

Таму кај што способноста се среќава со деловноста и авантурите.

ИСТРАЖЕТЕ ГО DEFENDER 110

ДИЗАЈН СО ИНТЕГРИТЕТ

ДИЗАЈН СО ИНТЕГРИТЕТ

Неспоредлива надворешност.
ИЗДРЖЛИВОСТ ШТО Е ВОДЕЧКА ВО КЛАСАТА

ИЗДРЖЛИВОСТ ШТО Е ВОДЕЧКА ВО КЛАСАТА

Тестиран до екстреми.
КОМФОР И СПОСОБНОСТ

КОМФОР И СПОСОБНОСТ

Оди каде било, направи се.
ФОКУСИРАНА ТЕХНОЛОГИЈА

ФОКУСИРАНА ТЕХНОЛОГИЈА

Опремен за авантури од 21-от век.

На сликата е прикажано полнење со наизменична струја AC со кабел за полнење на јавни станици што е достапен кај сите PHEV модели на Defender.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Секвенци за теренско возење на одреден терен со сите дозволи.

За теренско возење потребна е целосна обука и искуство. Постои ризик од повреда и оштетување. Никогаш не возете над Вашите можности.

Пред да влезете на замрзнат терен секогаш проверете ја патеката, површината, основата и излезот.

Ажурирањата ќе бараат податочна врска.