Со иновативни технологии за потпирање, кочење и тридимензионален звук, ова е најдинамичниот Range Rover Sport досега. Иако моделот SV EDITION ONE е целосно распределен, бидете првиот што ќе дознае за други SV модели на Range Rover Sport и регистрирајте ги Вашите податоци денес.

ПОМЕСТУВАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ

Врвни иновации во комбинација со технологии што за прв пат во светот се применуваат во еден SUV. Унапредени перформанси е потценување.

РЕВОЛУЦИОНЕРНА ДИНАМИКА

Врвните перформанси се добиваат без да се наруши комфорот. Системот за воздушно потпирање 6D Dynamics виртуелно ги елиминира навалувањето настрана и нанапред-наназад. Оваа технологија што е прва во светот во еден SUV се комбинира со софистицираната шасија на Range Rover Sport SV EDITION ONE за да се ослободи целосниот динамички потенцијал.

ПОЧУВСТВУВАЈТЕ ГО ЗВУКОТ

Виброакустичната технологија за автомобил од следната генерација нуди мултизензорно аудио доживување преку платформата SUBPACTM што е водечка во индустријата. Најсовременото седиште Body and Soul Seat (BASS) вклучува шест Wellness програми. Не само да го слушате звукот, почувствувајте го.
ОСЛОБОДЕТЕ ЈА ЦЕЛАТА МОЌНОСТ НА SV

ОСЛОБОДЕТЕ ЈА ЦЕЛАТА МОЌНОСТ НА SV

Активирајте го режимот SV преку осветленото копче SV Mode поставено на воланот. Возилото се подготвува само, се спушта за 15 mm кон подлогата. Ќе почувствувате поостра реакција на педалот за гас, побрзо менување на степените на пренос, тежината на воланот во Вашите раце и ќе го слушнете интензивниот звук од издувниот систем.
УНИКАТЕН ЗВУК

УНИКАТЕН ЗВУК

Активниот издувен систем не само што обезбедува уникатен звук што е синоним за возилата со високи перформанси со знакот SV, туку и гарантира оптимално управување со топлината што доаѓа со максималните перформанси. Четирите издувни цевки се обвиткани со декоративни елементи од не‘рѓосувачки челик и завршна обработка од карбонски влакна.
МОЌЕН И ЧУВСТВИТЕЛЕН

МОЌЕН И ЧУВСТВИТЕЛЕН

Со специјално зајакнатиот 635PS 4.4-литарски V8 мотор со двоен турбо полнач го добивме не само најмоќниот, туку и најбрзиот Range Rover досега. Обезбедува моментална реакција и исклучително возење, а максималната моќност ја развива со најмала потрошувачка на гориво досега.

НАДВОРЕШЕН ИЗГЛЕД

Изјава за сериозни намери, моделот Range Rover Sport SV EDITION ONE ги комбинира совршените пропорции со функционалната убавина. Струењето на воздухот е внимателно регулирано за да се обезбедат оптимални перформанси, додека помалата висина за возење дополнително ја нагласува мускулестата, приземна естетика. „SV Mode“ дополнително ја намалува висината за возење за да се добие попријатно доживување во возењето.

ЧУВСТВО НА ЛУКСУЗ

Внатрешниот дизајн ја отсликува врската помеѓу автомобилот и возачот: моќен спортски карактер помешан со префинетост и комфор.
МОДЕРЕН КОМФОР

МОДЕРЕН КОМФОР

Дизајнот на седиштата со мала тежина ги комбинира материјалите на UltrafabricsTM со 3D-Knit текстил со нулта отпад за вистински современ комфор и перформанси.
МОЌНОСТ ВО ВАШИТЕ РАЦЕ

МОЌНОСТ ВО ВАШИТЕ РАЦЕ

Ставете ги перформансите на вашата дланка. Воланот е дизајнира со истакнати делови за палецот и проѕирни, осветлени по рабовите, лопатки за менување на степените на пренос. Притиснете го копчето SV Mode за да го ослободите вистинскиот потенцијал на возилото и да ја исполните кабината со амбиентална црвена светлина.
ПРЕЦИЗНИ ДЕТАЛИ

ПРЕЦИЗНИ ДЕТАЛИ

Префинетост во секој детаљ. Range Rover Sport SV EDITION ONE се карактеризира со завршна обработка од црна керамика на главните допирни места што нуди глатка површина како на луксузен часовник.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НОВ RANGE ROVER SPORT SV

Моделот Range Rover Sport SV EDITION ONE е достапен во три оригинални бои, со уникатен знак на централната конзола, предниот разделник, плочките на праговите на вратите и на осветлувањето на просторот под вратите.

МАТ БОЈА CARBON BRONZE

Самоуверена појава. Достапно во ексклузивната мат боја за надворешноста Carbon Bronze со хауба од карбонски влакна во боја на каросеријата, тркала од карбонски влакна со димензија од 23 инчи во сива мат боја и материјалот на UltrafabricsTM во боите Cinder Grey и Ebony за внатрешноста.
ИНФОРМИРАЈТЕ МЕ РЕДОВНО

SINIRLARI ZORLAYAN İNOVASYONLAR

Her zaman sıra dışı olanı arayışımızdan doğan Range Rover Sport SV, sınırları zorlayan inovasyonun heyecan verici yeni bir ifadesidir.
SINIRLARI ZORLAYAN İNOVASYONLAR

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

RANGE ROVER SPORT EDITION ONE

RANGE ROVER SPORT EDITION ONE

En yeni şasi kontrol özellikleriyle sürüşünüzü daha da odaklı hale getirin.
ИСТРАЖЕТЕ ГО RANGE ROVER SPORT

ИСТРАЖЕТЕ ГО RANGE ROVER SPORT

Доведен на друго ниво.
<!--td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}-->МОДЕЛИ И СПЕЦИФИКАЦИИ

МОДЕЛИ И СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ја целата серија на модели и спецификации.

Прикажаниот модел SV вклучува мат боја за надворешноста, Carbon Bronze, сега целосно распределена и веќе недостапна. Контактирајте го Вашиот локален продавач за најновата достапност.