Range Rover

Кулминација на префинети способности

 • Пакет од напредни технологии
 • Прекрасно опремена внатрешност за луксузен комфор
 • Традиционална силуета којашто е непобитна
 • 900mm длабочина на минување низ вода
 • Опција за големо меѓуоскино растојание
Истражете го ова возило Креирајте свој модел
Преземете ја брошурата Преземете го ценовникот

Range Rover Sport

Најагилниот и најдинамичниот Land Rover

 • Кокпит фокусиран на возачот
 • 0-100km/h за 5,3 секунди со моторот LR-V8
 • Трансформативна друмска динамика
 • Целосно алуминиумска конструкција на каросеријата
 • Опција за 5+2 седишта
Истражете го ова возило Креирајте свој модел
Преземете ја брошурата Преглед на ценовник

Range Rover Velar

Нашиот најпрефинет и најспособен SUV од средна големина

 • Крајна врата со рачно отворање и затворање
 • Седишта со рачно прилагодување во 8 насоки
 • Аудио систем Land Rover од 250W со 8 звучници
 • Влегување без клуч
 • Помош за паркирање наназад
 • Гласовна контрола
 • Рамни кваки на вратите со вовлекување
Истражете го ова возило Креирајте свој модел
Преземете ја брошурата ПРЕГЛЕД НА ЦЕНОВНИК

Range Rover Evoque

Својствен и индивидуален, вистински Range Rover во компактна форма

 • Освежување на традиционалниот дизајн на Range Rover
 • Компактен, идеален за градско возење
 • Достапен во каросериски изведби со пет врати и како Coupé
 • Опции со големи можности за прилагодување кон вашите желби
 • достапна е трансмисија со 9 степени на пренос
Истражете го ова возило Креирајте свој модел
Преземете ја брошурата ПРЕГЛЕД НА ЦЕНОВНИК

DISCOVERY

Најсестраниот SUV досега

 • ЛЕД фарови со ЛЕД препознатливо светло со систем за автоматска помош за долги светла (AHBA)
 • Ретровизори на вратите со електромоторно склопување, со греење и со приодни светла
 • Панорамски покрив со електромоторен погон
 • Греење и ладење на предните и на задните седишта
 • Прилагодливо внатрешно осветлување
истражете го ова возило Креирајте свој модел
Преземете ја брошурата

Discovery Sport

Сестран, компактен SUV со авантуристички дух

 • Со врвен квалитет и практичен
 • 5 седишта за возрасни плус 2 седишта за деца
 • Должина на подот во багажниот простор до 1,1m
 • За патниците од вториот ред достапен е дополнителен простор за нозете
 • Капацитет за влечење: 2500kg
истражете го ова возило Креирајте свој модел
Преземете ја брошурата ПРЕГЛЕД НА ЦЕНОВНИК