Range Rover Velar

АВАНГАРДНИОТ RANGE ROVER. СЕГА ДОСТАПЕН И КАКО PLUG-IN ХИБРИД. 

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ
RANGE ROVER EVOQUE

ВИСТИНСКИ МОМЕНТ ДА ЈА ВИДИТЕ НАШАТА КРЕАЦИЈА. СЕГА ДОСТАПЕН И КАКО PLUG-IN ХИБРИД

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ
DISCOVERY SPORT

СЕСТРАНИОТ КОМПАКТЕН SUV. СЕГА ДОСТАПЕН И КАКО PLUG-IN ХИБРИД

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ
НОВИОТ DISCOVERY SPORT MHEV

ЗА 46.900 € СО ГРАТИС ОПРЕМА

ИСКОРИСТИ ЛИЗИНГ НА 3 ГОДИШНИ РАТИ

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
изјава од land rover

Во срцето на нашата марка е духот на човековиот непокор.

Никогаш не било посоодветно време тој дух да дојде до израз.

Заедно ќе пребродиме.

Длабоко сме уверени дека ќе го најдеме вистинскиот пат до светла иднина за сите нас.

ДОСТАПНИ СМЕ ЗА ВАС

Почитувани клиенти и пријатели на Jaguar Land Rover,


Се надеваме дека сте добро во ова време на предизвици и дека се прилагодувате на новата нормала.
Нашата компанија Automobili Group e на располагање за сите ваши барања и потреби во врска со продажба и сервис на Jaguar Land Rover возила, со редовно работно време:
Продажба на возила:
8:30 – 18:00 часот (понеделник – петок); 9:00 – 14:00 часот (сабота)
Сервис и резервни делови:
8:30 – 16:30 часот (понеделник – петок); 9:00 – 14:00 часот (сабота)


ГИ ПОЧИТУВАМЕ ПРОПИШАНИТЕ ЗАШТИТНИ МЕРКИ


Согласно препораките од Владата и Министерство за здравство, во објектите на Jaguar Land Rover Македонија се преземени низа на превентивни мерки, активности и процедури за заштита од COVID-19.

И понатаму, безбедноста на нашите вработени и клиенти е нашиот врвен приоритет. Кога ќе нè посетите, ќе забележите дека:

  • • во приемниот дел се достапни ракавици за една употреба, маски и средство за дезинфекција, ве молиме користете ги при влез во нашите објекти
  • • ја одржуваме безбедната дистанца од 2 m
  • • при прием во сервис клучот од возилото се заштитува со најлонска фолија или се остава во посебна кутија да отстои
  • • пред да се пристапи на сервис, на возилото се поставуваат заштитни навлаки за една употреба на воланот, рачката од менувач, седиштето и заштитна патосница, кои по завршување на интервенцијата се вадат
  • • возилата се чистат и дезинфицираат по секој контакт

Избегнуваме да се ракуваме, но љубезно ќе ве пречекаме. Се гледаме.

BOOK A SERVICE
нашите семејства
ФАМИЛИЈАТА RANGE ROVER

Неспоредливата елеганција.

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ФАМИЛИЈАТА
ФАМИЛИЈАТА DISCOVERY

Авантура. Тоа ни е во крвта.

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ФАМИЛИЈАТА
ФАМИЛИЈАТА DEFENDER

Одлучна трајност.

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ФАМИЛИЈАТА
<h2>НАШИ ВОЗИЛА</h2>
RANGE ROVER


Кулминација на префинети способности
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
Range Rover Sport


Најагилниот и најдинамичниот Land Rover
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
Range Rover Velar


Нашиот најпрефинет и најспособен SUV од средна големина
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
RANGE ROVER EVOQUE


Вистински момент да ја видите нашата креација
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
DISCOVERY


Најсестраниот SUV досега
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
DISCOVERY SPORT


Сестран компактен SUV
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
DEFENDER


Создаден за големи нешта
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
Special Vehicle Operations
Луксуз, перформанси и способности издигнати на повисоко ниво
ПРЕГЛЕД
RANGE ROVER EVOQUE
Продолжение на нашата филозофија на дизајн. Со неговата уникатна coupé силуета, Range Rover Evoque е убедлив наследник на возилото што ги освои срцата насекаде во светот.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
RANGE ROVER VELAR
Range Rover Velar се одликува со револуционерна филозофија на дизајнот. Впечатливите пропорции, рамните кваки на вратите и интегрираниот заден спојлер ја унапредуваат аеродинамиката.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
БАРАЊЕ ЗА СЕРВИС
Ве молиме внесете ги Вашите податоци, нашиот тим набргу ќе ве контактира.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Додајте до три модели за споредба
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ

Побарајте продавач на Land Rover близу вас

КОНТАКТИРАЈТЕ НЀ
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Land Rover близу вас
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Land Rover
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Land Rover