ФАМИЛИЈАТА RANGE ROVER

НЕСПОРЕДЛИВО НАСЛЕДСТВО

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ФАМИЛИЈАТА

RANGE ROVER

Врвниот Range Rover

– Препознатлива, легендарна силуета
– Прекрасно опремена внатрешност за луксузен комфор
– Опција за големо меѓуоскино растојание
– Пакет од напредни технологии
– Длабочина на минување низ вода: 900mm КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
RANGE ROVER

НОВИОТ RANGE ROVER SPORT

Инстинктивен, неверојатен, бескомпромисен.
НОВИОТ RANGE ROVER SPORT

RANGE ROVER SPORT

Најдинамичниот Range Rover

– Кокпит фокусиран кон возачот
– Трансформативна друмска динамика
– 0-100km/h за 4,5 секунди со моторот LR-V8
– Опција за 5+2 седишта
– Целосно алуминиумска конструкција на каросеријата
RANGE ROVER SPORT

RANGE ROVER VELAR

Авангардниот Range Rover

– Сигурно и комфорно возење во коешто навистина се ужива
– Опционални матрикс-ласер ЛЕД фарови
– Рамни кваки на вратите
– Пакет од напредни технологии
– Опционална внатрешност со премиум мебел штоф и антилоп материјал
RANGE ROVER VELAR

RANGE ROVER EVOQUE

Вистински момент да ја видите нашата креација.

– Уникатна coupé силуета
– Современа внатрешност
– Интуитивни и иновативни технологии
– Управливост при друмско и теренско возење
– Способност за секакви временски прилики
RANGE ROVER EVOQUE

ДНК НА RANGE ROVER

СОВРЕМЕНА ЕЛЕГАНЦИЈА

Секое возило на фамилијата Range Rover нуди оптимално ниво на комфор и способност. Секое возило има директно потекло од првото возило што го произведовме. Времињата и стиловите можеби се сменија, но изработката и вродените способности останаа исти.

ДИЗАЈНЕРСКО И ИНЖЕНЕРСКО СОВРШЕНСТВО

Со способноста што ја носи во своето срце, Range Rover е врвната „оди насекаде“ фамилија од возила. Без оглед дали сакате да се „борите“ со градскиот метеж или да ги совладувате најкомплицираните патеки за теренско возење, тоа можете да го направите со најголема самодоверба. Кое било возило да го изберете ќе видите дека тоа изгледа и оди како ниедно друго.
Фамилијата Range Rover зрачи со префинетост и софистицираност, од неспоредливата елеганција на нашиот знаменосец, до уникатниот карактер на Evoque.
ГЕРИ МЕКГАВЕРН (GERRY MCGOVERN)
ДИРЕКТОР ЗА ДИЗАЈН И ГЛАВНО ОДГОВОРНО ЛИЦЕ ЗА КРЕАТИВНОСТ