ПАКЕТ STEALTH

ДИЗАЈНИРАН И ИЗРАБОТЕН ВО ОБЕДИНЕТОТО КРАЛСТВО
Моќни електризирани перформанси, дизајнирани за да го исполнат секој предизвик. Нашите електрични хибриди нудат оптимизирана ефикасност и продолжена автономија при возење како целосно електрично возило (EV).

ИЗБОР НА МОДЕЛИ

Олицетворение на спортскиот луксуз во SUV сегментот. Изберете некој од четирите уникатни модели за да го започнете Вашето патување.

RANGE ROVER SPORT SV EDITION ONE

Извонредна мешавина од моќност, иновации и динамичност.
ИНФОРМИРАЈТЕ МЕ РЕДОВНО
„Мускулест, динамичен, модерен, софистициран...и уште многу друго“
Ерик Бреин, уредник, HYPEBEAST.
VISCERAL, DRAMATIC, UNCOMPROMISING

ПИОНЕРСКИ ИНОВАЦИИ

Од фокусирани друмски перформанси до светски позната способност за возење по секаков терен, група на возбудувачки и иновативни технологии го дефинираат Range Rover Sport како поим за спортски луксуз.

Range Rover Sport Debuted with New Technologies

ПАКЕТ STEALTH

Нагласете ја темната страна на Range Rover Sport. Надворешност во сивата боја Carpathian покриена со заштитен сатенски филм со црни детали.

ЕЛЕКТРИЧЕН ПЕРФОРМАНСИ

Со докажана автономија во режим на струја до 122km†1 и брзо полнење со еднонасочна струја DC, плаг-ин електричниот хибрид (PHEV) со продолжена автономија нуди моќни и електризирачки перформанси.

ELECTRIC HYBRID

инспирација

Нашите дизајнери совршено ги конфигурираа внимателно избраните детали што ја изразуваат беспрекорната рамнотежа на спортски перформанси и префинетост, спремни за Вашиот избор и нарачка.

ИНСПИРИРАНО ОД ДИЗАЈН НА RANGE ROVER

Дизајн без напор: направен од нас за ваша инспирација.

ИНСТИНКТИВЕН, НЕВЕРОЈАТЕН, БЕСКОМПРОМИСЕН

VISCERAL, DRAMATIC, UNCOMPROMISING

сатенска завршна обработка

Бидете различни. Сатенскиот заштитен филм на Range Rover Sport ја разлева светлината преку неговата површина и креира уникатна сатенска завршна обработка, а во исто време обезбедува заштитен слој.

ПРЕДИЗВИКОТ НА КАНАЛОТ НА БРАНА

Погледнете како новиот Range Rover Sport и тест возачот Џесика Хокинс се справуваат со каналот на браната Каранјукар во Исланд. Заедно, тие се „бореа“ со мраз, карпи и вода. Многу вода.
ПРЕДИЗВИКОТ НА КАНАЛОТ НА БРАНА

ИСТРАЖЕТЕ

МОЌНОСТ И СТАВ

МОЌНОСТ И СТАВ

Без непотребни детали, Range Rover Sport изразува моќ, перформанси и агилност. 
ПОГОЛЕМИ ПЕРФОРМАНСИ

ПОГОЛЕМИ ПЕРФОРМАНСИ

Инстинктивно возење со пријатна друмска динамика и беспрекорна смиреност.
СПОРТСКИ ЛУКСУЗ

СПОРТСКИ ЛУКСУЗ

Комбинација на динамички спортски карактер со неспоредлива префинетост каква што и очекувате.
ИНТУИТИВНА ТЕХНОЛОГИЈА

ИНТУИТИВНА ТЕХНОЛОГИЈА

Вистински современ луксуз со најновите технологии за комфор и погодност.

Погледнете ги WLTP вредностите.
Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

1Очекувана автономија во режим на струја во реални услови до 96 km.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Одредени функции доаѓаат со претплата што ќе бара подоцнежно обновување по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.

Прикажаниот модел SV вклучува мат боја за надворешноста, Carbon Bronze, сега целосно распределена и веќе недостапна. Контактирајте го Вашиот локален продавач за најновата достапност.