RANGE ROVER

ВРВНИОТ RANGE ROVER

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА ВО 360˚

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km
Од 75*


ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус I/100km
Од 3.5*

9ZOjjguTDJk
RANGE ROVER <br/>PHEV

ВОВЕДУВАЊЕ НА НОВИОТ PHEV ПОГОНСКИ СИСТЕМ

Погледнете го филмот

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km
Од 75*


ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус I/100km
Од 3.5*

RANGE ROVER

ПОВРЗЛИВОСТ И ЗАБАВА НА НАЈВИСОКО НИВО

Истражете ги главните карактеристики

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km
Од 75*


ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус I/100km
Од 3.5*

TOP
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Додајте до три модели за споредба
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Land Rover
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Land Rover близу вас
ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
ДИЗАЈН
Со неговата карактеристична линија на покривот, непрекинатата средна линија и долната нагласена графика, немавме намера да го редизајнираме Range Rover. Ние само го направивме подобар, како носител на иновативни карактеристики како што се Пиксел-ласер ЛЕД фаровите коишто му даваат уште повпечатлива појава.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
yt:yRzwc69-5t4
ПЕРФОРМАНСИ
Вистинско, врвно доживување при патувањето. Неверојатната и прекрасно опремената внатрешност на Range Rover се карактеризира со луксузен комфор на четири седишта со разновидноста на пет седишта. Задните седишта сега имаат поголемо навалување и подлабоки перничиња на седиштата што нуди поголем комфор.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
yt:wOmJlO60HEE
ТЕХНОЛОГИЈА
Од чувствителните на допир прекинувачи поставени на воланот коишто се скриени додека не засветат до прекрасно интегрираните 10”-ни екрани на допир на системот Touch Pro Duo, Range Rover содржи во себе селекција од технологии дизајнирани да понудат префинето, поврзано возење.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
yt:6_yslklA0dI
ДИЗАЈН
ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА
ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА

Дизајнот е едноставен, легендарен и уште посовремен. Тоа се постигна со новите детали како предната украсна маска, предниот одбојник и хаубата во комбинација со вградените елементи на издувниот систем и впечатливите нови ЛЕД светла.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
СТАНДАРДНО МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ SWB
ПРИВЛЕКУВА ПОГЛЕДИ

Со своите три класични линии, Range Rover е навистина уникатен. Јасната силуета благо се стеснува и се заоблува, додека употребата на скоро блескавите и сјајно црни столбови го нагласува покривот со неговата аеродинамична и елегантна форма.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
ГОЛЕМО МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ LWB
ИСКУЧИТЕЛНО ПРЕФИНЕТ

Range Rover со големо меѓуоскино растојание е веднаш препознатлив, врвно проектиран и прекрасно опремен. Панорамскиот покрив е дел од стандардната опрема кај овој стил на каросерија којашто е продолжена за 200mm за да овозможи уште полуксузно опкружување во внатрешноста.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН
ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Природно комфорен, врвно опремен и со прецизна завршна обработка. Деталите, новите фурнири и декоративни површини дополнително го унапредуваат чувството на неспоредлива префинетост којашто ќе ја најдете во Range Rover.hed with a forensic eye. The details, veneers and trim finishers further enhance the sense of refinement found in Range Rover.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
СТАНДАРДНО МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ SWB
КОМФОР

Новата внатрешност кај Range Rover е дизајнирана и проектирана за да се добие комфор што е водечки во класата. Насекаде се користат атрактивни материјали како што е полуанилинската кожа, седиштата се пошироки, а новата уредена конзола интуитивно е дизајнирана за да биде едноставна за користење.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
ГОЛЕМО МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ LWB
ВРВЕН ЛУКСУЗ

Патниците во Range Rover со големо меѓуоскино растојание можат самите да си креираат свое катче за релаксација. Споредено со стандардното меѓуоскино растојание, ова возило покажува ново ниво на префинетост, вклучувајќи го дополнителниот простор за нозете од 186mm, што на патниците им обезбедува уште поголем простор и комфор.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
ИЗДАНИЈА И СПЕЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА
RANGE ROVER FIFTY
RANGE ROVER FIFTY

Неспоредливата комбинација на софистициран дизајн, префинетост и способност е јасно забележлива. Range Rover Fifty е облагороден со уникатни детали во бојата Satin Auric Atlas, како рачно избработениот натпис „Fifty“ (Педесет) на инфо таблата по нарачка, заедно со текстот „1 of 1970“ (1 од 1970) - потсетник за строго ограничената серија на овој модел.

ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА

WESTMINSTER
RANGE ROVER WESTMINSTER

Во Range Rover Westminster се гледаат прочуената елеганција и сјај. Тапацир на таванот од антилоп материјал, фурнир Kalahari и лизгачки панорамски покрив, а има и многу други детали што ќе ве израдуваат. Или додадете дополнителен луксуз со изданието Westminster Black.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ
Погледнете ја галеријата
SVAUTOBIOGRAPHY DYNAMIC
RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY</br> DYNAMIC STEALTH

Моделот SVAutobiography Dynamic Stealth е унапреден со уникатни дизајнерски детали во црна боја, како што е црната боја Santorini Black со истакнатите детали во црната боја Narvik Black, а внатрешноста е во бојата Ebony со порабувања во бојата Pimento. Одделот Special Vehicle Operations ги издигнува луксузот, способноста и перформансите на следното ниво.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
Погледнете ја галеријата
ТЕХНОЛОГИЈА
TOUCH PRO DUO
TOUCH PRO DUO

Со два 10"-ни екрани на допир со висока резолуција и брза реакција како дел од стандардната опрема, системот за информации и забава во автомобил Touch Pro Duo ви овозможува да ги прегледувате потребните информации додека истовремено комуницирате со дополнителни карактеристики, за зголемена флексибилност и ефикасна употреба.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА
ИНТЕРАКТИВЕН ДИСПЛЕЈ ЗА ВОЗАЧОТ
ИНТЕРАКТИВЕН ДИСПЛЕЈ ЗА ВОЗАЧОТ

12.3"-ниот интерактивен дисплеј за возачот со висока резолуција може да прима и прикажува многу информации за возењето, да емитира забава и податоци за безбедноста вклучувајќи ги податоците од навигацијата, телефонот и медиумите.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА
РАЗНОВИДНОСТ
5 СЕДИШТА

900 литриВие и вашите пријатели или вашето семејство можете заедно да заминете на викенд, со изобилство од простор за вашите патни торби и куфери.

4 СЕДИШТА

1317 литриСе користат четири седишта и се остава голем простор за поголеми делови од багажот како што се ски торби или кошара за багаж.

3 СЕДИШТА

1526 литриКога се користат три седишта, возилото ви дава голем простор за багаж што можете да го разместувате по ваша желба.

2 СЕДИШТА

1943 литриКога се соборени три седишта, во багажниот простор можете да ги спакувате дури и најгабаритните предмети.

Воден волумен е индустрискиот стандард, чијашто вредност се добива кога багажниот простор ќе се наполни со течност. Сувиот волумен се мери со помош на мерни блокови (200 x 50 x 100mm) и ја дава вредноста на практичниот простор во возилото.
Багажниот простор во задниот дел е намален кај моделите PHEV. Ве молиме контактирајте го вашиот локален продавач за да добиете подетални информации.

ПРАКТИЧНО ДАЛЕЧИНСКО СОБОРУВАЊЕ

Достапен со задни седишта од бизнис класата, системот Практично соборување со функцијата Далечинско интелигентно соборување на седиштата ви овозможува да ги конфигурирате задните седишта преку горниот екран на допир или преку апликација на вашиот паметен телефон.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
СПОСОБНОСТ
ПОГОН НА СИТЕ ТРКАЛА
ПОГОН НА СИТЕ ТРКАЛА

Теренското возење е сигурно и прецизно благодарение на системот Погон на сите тркала (AWD). За да се одржува оптималната тракција за сигурно движење во секакви услови, погонот на Range Rover се вклучува и се пренесува до тркалата преку внимателно проектираниот пакет од технологии.

ВЛЕЧЕЊЕ
ВЛЕЧЕЊЕ

Со капацитет за влечење до 3500kg и со вклучување на посебно изработените технологии, Range Rover може со леснотија да се справи и со најкомплицираните задачи. Уживајте во удобноста што ја нудат опционалните системи Кука за влечење со електромоторно отворање, Напреден систем за помош при влечење и Прилагодување на висината на задниот дел.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
МИНУВАЊЕ НИЗ ВОДА
МИНУВАЊЕ НИЗ ВОДА

Range Rover може да минува низ вода со длабочина до 900mm. Нашата опционална карактеристика Систем за препознавање на длабочина на водата користи сензори во ретровизорите на вратите за да ви даде до знаење кога нивото на водата е близу до максималната длабочина којашто возилото може да ја совлада. Контролниот систем обезбедува информации во реално време што е од особена корист во услови на темница.

ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
ПЕРФОРМАНСИ
PHEV
PHEV

Нашиот најиновативен погонски систем досега. Range Rover PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle - Хибридното електрично возило на полнење со приклучување) се карактеризира со напредниот Ingenium бензински мотор и електромотор. Развива моќност од 404PS и има забрзување 0-100km/h за 6.4 секунди

ИСТРАЖЕТЕ PHEV
ПАЛЕТА НА МОТОРИ
МОТОРИ

Од моќност и вистинско задоволство во возењето до економичност и префинетост, тука е палетата од мотори достапни за Range Rover и секој од нив е оптимизиран за посебни својства за да се задоволат сите барања. Сите мотори се опремени со технологијата Stop/Start и паметно регенеративно полнење.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
АЛУМИНИУМСКА ШАСИЈА
АЛУМИНИУМСКА ШАСИЈА

Целосно алуминиумската монокок каросерија го прави Range Rover едно од најјаките возила, а и едно од возилата со најмала тежина во неговата категорија. Вклучувањето на алуминиумот со голема јакост во конструкцијата на каросеријата осигурува минимално пробивање во безбедносната ќелија во случај на судар.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ RANGE ROVER
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ
ОПРЕМА НА LAND ROVER - ДОДАТОЦИ

Унапредете го вашиот Range Rover додавајќи му опрема и додатоци на Land Rover кога било во текот на неговиот работен век. Скројте го вашето возило според вашите потреби со помош на стилски, цврсти и разновидни додатоци коишто се дизајнирани, тестирани и произведени по истите стандарди како и оригиналната, вградена опрема.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
yt:yGT-kJB1NbY

*Наведените вредности се пресметани според NEDC2 (New European Driving Cycle – Нов европски циклкус на возење) од официјалните WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure – Светска хармонизирана постапка за испитување на лесни возила) тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала и опционалната опрема.
Вредностите за NEDC2 се пресметуваат со помош на државната формула од вредностите за WLTP еквивалентни на тие што би биле според стариот NEDC тест. Потоа може да се наметне точната даночна стапка.


Погледнете ги WLTP вредностите.
WLTP (Светска хармонизирана постапка за испитување на лесни возила) е нова официјална ЕУ постапка што се користи за пресметка на стандардизираните вредности за потрошувачката на гориво и емисијата на CO2 за патнички автомобили. Со оваа постапка се мери потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија, автономијата и емисијата на издувни гасови. Со неа се обезбедуваат вредности коишто се поблиски до реалните вредности од секојдневното возење. Возилата се испитуваат со опционална опрема и со посложена постапка за испитување и профил за возење.

12.500kg е гранична вредност кај моделите со моторот P400e.
2Минувањето низ вода е можно само кога моторот работи.

Актуелните седишта имаат нови перничиња и меѓуслоеви со помека и полабава кожа за да се оптимизираат овие карактеристики. За подетални информации контактирајте го вашиот продавач на Land Rover.

Карактеристиките на InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај вашиот локален продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со вашиот локален продавач или конфигурирајте го вашето возило онлајн.