LAND ROVER DISCOVERY SPORT SPECIAL EDITION

Возете свој Land Rover Discovery Sport Special Edition веќе од 65.990 €

LAND ROVER DISCOVERY SPORT SPECIAL EDITION


DIESEL 204 КС AWD A9

 • Дизел мотор од 204 КС
 • Автоматски 9-степен менувач
 • Погон на сите тркала
 • Мониторинг на мртви агли
 • Мониторинг на сообраќај кој наидува одзади
 • Систем за предупредување за опасност од судир одназад
 • Прилагодлив темпомат
 • Автоматско нивелирање на предните светла
 • Електрично отворање на задната врата
 • Систем за влегување и стартување на возилото без клуч
 • Предни седишта со грејач
 • Затемнети задни стакла
 • Алуминиумски тркала од 19’’ со двобојни детали стил 5136
 • Металик боја