НАШИОТ АСОРТИМАН НА ХИБРИДНИ ВОЗИЛА

СЕКОЕ ОД ОВИЕ ВОЗИЛА Е ДОСТАПНО И КАКО PLUG-IN ХИБРИДНО ВОЗИЛО

Подготвени за сè, нашите plug-in хибридни возила со леснотија се движат по секаков терен, од каменливи планински патеки до модерни градски улици.

RANGE ROVER

Врвниот Range Rover


– Пакет од напредни технологии
– Прекрасно опремена внатрешност за луксузен комфор
– Јасно забележлива традиционална силуета
– 900mm длабочина на минување низ вода
– Достапен со стандардно или големо меѓуоскино растојание


КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ

RANGE ROVER SPORT

Најдинамичниот Range Rover


– Кокпит фокусиран кон возачот
– 0-100km/h за 6,7 секунди
– Трансформативна друмска динамика
– Целосно алуминиумска конструкција на каросеријата
– Прилагодлива динамика


КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ

RANGE ROVER EVOQUE

Вистински момент да ја видите нашата креација


– Уникатна coupé силуета
– Современа внатрешност
– Интуитивни и иновативни технологии
– Управливост при друмско и теренско возење
– Способност за секакви временски прилики


КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ

DISCOVERY SPORT

Сестран компактен SUV


– Способност и стабилност
– Поглед на теренот со ClearSight и внатрешен ретровизор ClearSight
– Практични решенија за просторот за одлагање предмети
– Два уникатни стила
– Палета со опции за внатрешноста


КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВОЈ МОДЕЛ

ИСТРАЖЕТЕ ГО LAND ROVER
ШТО Е PHEV?
Нашиот брз и едноставен водич за PHEV објаснува како работат овие возила и како да ги користите.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
ОДГОВОРНОСТ
Посветени сме на одговорен и одржлив развој на нашиот бизнис - значи можеме да ги зголемиме придобивките за нашите клиенти, компанијата и поширокото стопанство.
НОВО ДИЗЕЛ, БЕНЗИНСКО ИЛИ PHEV ВОЗИЛО?
Сите мотори од нашиот асортиман се усовршени за современиот свет. Кој мотор ќе го изберете?
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Land Rover
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Land Rover
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Land Rover близу вас
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас