Range Rover Sport SVR


Најновиот член во екипата се темели на способностите на Range Rover Sport и креира моќно SUV возило кое е позаоблено и понеодоливо. Тоа веднаш може да се забележи во дизајнот, преку ставот на возилото со мускулести, широки странични рабови што е извонреден додаток на неговите зголемени перформанси и едноставноста во ракувањето.

Креирајте свој модел

Погледнете го возилото

Range Rover Sport Svr


Моделот SVR беше изграден врз силна, крута конструкција, проектиран со помош на технологијата на Land Rover за целосно алуминиумска монокок каросерија, а архитектурата на возилото со мала тежина и понатаму води до поголеми перформанси. Сигурно и мирно, возилото едноставно бара од вас да го возите.

Погледнете го филмот

НОВИОТ RANGE ROVER VELAR SVAutobiography DYNAMIC


Извонредните материјали и луксузната завршна обработка создаваат вистинско катче за релаксација.

Дознајте повеќе

Range Rover SVAutobiography


Неспоредлива комбинација од луксуз, дизајн и перформанси за секаков терен.

Британско мајсторство


Внатрешноста на моделот SVAutobiography е пример за елегантен и лежерен животен стил. За седиштата се користат само најфините перфорирани полуанилински кожи. Меки и еластични, тие се изработени во една кожара којашто користи органски процес со екстракт од кората на австралиското дрво Black Wattle (тип на багрем). Лесните за одржување дрвени детали и фурнирани површини на централната конзола и на инструмент таблата го зголемуваат чувството на мајсторство и рафинираност. Нашите британски мајстори креираа внатрешност којашто зрачи со софистицираност, префинетост и спокојство.

ТЕХНИЧКИ ЦЕНТАР ЗА SVO


Домот на SVO во целосно новиот објект од 20 милиони фунти ќе нуди персонализација по нарачка, halo-модели и специјални бои кај возила со висока спецификација коишто го претставуваат најдоброто од Land Rover, заедно со примероците со високи перформанси, ултра луксузните производи и колекционерските изданија во ограничен број.