НАШИОТ АСОРТИМАН НА ХИБРИДНИ ВОЗИЛА

НАШИОТ АСОРТИМАН НА ХИБРИДНИ ВОЗИЛА

СЕКОЕ ОД ОВИЕ ВОЗИЛА Е ДОСТАПНО И КАКО PLUG-IN ХИБРИДНО ВОЗИЛО

Подготвени за сè, нашите plug-in хибридни возила со леснотија се движат по секаков терен, од каменливи планински патеки до модерни градски улици.

RANGE ROVER

Врвниот Range Rover

– Пакет од напредни технологии
– Прекрасно опремена внатрешност за луксузен комфор
– Јасно забележлива традиционална силуета
– 900mm длабочина на минување низ вода
– Достапен со стандардно или големо меѓуоскино растојание

НОВИОТ RANGE ROVER SPORT

Инстинктивен, неверојатен, бескомпромисен.

RANGE ROVER SPORT

Најдинамичниот Range Rover

– Кокпит фокусиран кон возачот
– 0-100km/h за 6,7 секунди
– Трансформативна друмска динамика
– Целосно алуминиумска конструкција на каросеријата
– Прилагодлива динамика

RANGE ROVER VELAR

Нашиот најпрефинет и најспособен SUV од средна големина

- Матрица ЛЕД фарови со препознатливи светла за дневно
- Управувачки столб со електрично прилагодување
- Pivi Pro
- Perforated grained leather seats
- Пакет Driver Assist

RANGE ROVER EVOQUE

Вистински момент да ја видите нашата креација

– Уникатна coupé силуета
– Современа внатрешност
– Интуитивни и иновативни технологии
– Управливост при друмско и теренско возење
– Способност за секакви временски прилики

DISCOVERY SPORT

Сестран компактен SUV

– Способност и стабилност
– Поглед на теренот со ClearSight и внатрешен ретровизор ClearSight
– Практични решенија за просторот за одлагање предмети
– Два уникатни стила
– Палета со опции за внатрешноста

DEFENDER

Создаден за големи нешта

- Матрикс ЛЕД фарови со signature препознатливо светло за дневно возење DRL
- Премиум осветлување во кабината
- Ebony Morzine headlining
- Pivi Pro
- Driver Assist Пакет

ИСТРАЖЕТЕ ГО LAND ROVER

ШТО Е PHEV?

ШТО Е PHEV?

Нашиот брз и едноставен водич за PHEV објаснува како работат овие возила и како да ги користите.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
ОДГОВОРНОСТ

ОДГОВОРНОСТ

Посветени сме на одговорен и одржлив развој на нашиот бизнис - значи можеме да ги зголемиме придобивките за нашите клиенти, компанијата и поширокото стопанство.
НОВО ДИЗЕЛ, БЕНЗИНСКО ИЛИ PHEV ВОЗИЛО?

НОВО ДИЗЕЛ, БЕНЗИНСКО ИЛИ PHEV ВОЗИЛО?

Сите мотори од нашиот асортиман се усовршени за современиот свет. Кој мотор ќе го изберете?