RANGE ROVER EVOQUE

RANGE ROVER EVOQUE

ВИСТИНСКИ МОМЕНТ ДА ЈА ВИДИТЕ НАШАТА КРЕАЦИЈА. СЕГА ДОСТАПЕН И КАКО ПЛАГ-ИН ХИБРИД
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Достапни возила: 3
Range Rover Evoque
PREMIUM EDITION D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new  Range Rover Evoque Lantau Bronze D165 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
165 kw
Цена
на барање
Range Rover Evoque
PREMIUM EDITION D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new  Range Rover Evoque Firenze Red D165 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
165 kw
Цена
66,290 €
Range Rover Evoque
PREMIUM EDITION D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1997cc 2023
2023 new  Range Rover Evoque Seoul Pearl Silver D165 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
165 kw
Цена
на барање

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Сигурен и уникатен, префинетите линии на Range Rover Evoque креираат оригинална појава.

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Едноставните површини и внимателно избраната палета со премиум материјали Ви помагаат да ја создадете Вашата совршена ​средина.

ВНАТРЕШНОСТ СО МАЈСТОРСКА ИЗРАБОТКА

ВНАТРЕШНОСТ СО МАЈСТОРСКА ИЗРАБОТКА

За да ја издигнете внатрешноста на Вашиот Range Rover Evoque на повисоко ниво достапна Ви е палета на современи материјали за завршна обработка. Сите овие материјали го унапредуваат комфорот и стилот за да одговараат дури и на најстрогите вкусови.
ДЕЛЛИВ ПОТПИРАЧ ЗА РАКА

ДЕЛЛИВ ПОТПИРАЧ ЗА РАКА

Во внатрешноста на Range Rover Evoque ќе видите детали што едноставно имаат смисол, како што е централната конзола со простор за складирање и делливиот потпирач за рака. Внесува погодност и флексибилност во Вашиот простор.
СЕДИШТА

СЕДИШТА

Уживајте во врвниот комфор што го нуди внатрешноста на Вашиот Range Rover Evoque со предни седишта со ладење и греење. Овие функции Ви овозможуваат да ја поставите температурата според Вашите потреби.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Range Rover Evoque е целосно опремен за урбаните авантури во 21 век. Иновативните функции како Pivi, Apple Carplay®1 и Android AutoTM2 Ви овозможуваат унапредена поврзливост, а интуитивниот екран на допир се грижи за едноставното ракување. Тука е и аудио системот MeridianTM Surround што при секое возење емитира звук како од концертна сала.​
СПОСОБНОСТ

СПОСОБНОСТ

Комбинација на способност за секојдневно возење и сигурност при теренско возење. Range Rover Evoque доаѓа опремен со интелигентните системи Теренска реакција 2 и Контрола на движењето по секаков терен (ATPC). Овие системи овозможуваат едноставно да се справите со секаква промена на теренот и на временските услови.
ПЕРФОРМАНСИ

ПЕРФОРМАНСИ

Изберете некоја од опциите што ги нуди погонскиот систем за да одговара на Вашите потреби без оглед дали барате сигурно возење или помала потрошувачка на гориво. Освен тоа, системот Прилагодлива динамика Ви овозможува поостра управливост и контрола на каросеријата.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Вашиот совршен Range Rover Evoque чека да го откриете.

RANGE ROVER EVOQUE

RANGE ROVER EVOQUE

Со својата уникатна coupé силуета и ЛЕД фаровите, Range Rover Evoque е убедлив наследник на возилото што освои толку многу награди. Изгледот што ги привлекува погледите се комбинира со практичните карактеристики како што се ретровизорите на вратите со греење и електрика и Pivi со екран на допир од 10 инчи.
RANGE ROVER EVOQUE S

RANGE ROVER EVOQUE S

Range Rover Evoque S ја издигнува својата несомнена репутација на повисоко ниво со додавање на ретровизори на вратите со греење, електромоторно затворање и приодно светло, а ретровизорот за возачот има и автоматско придушување. Во внатрешноста, деталите како интелигнетниот систем Pivi Pro3 и седиштата од зрнеста кожа во бојата Ebony ја продолжуваат линијата на луксузот.​
RANGE ROVER EVOQUE SE

RANGE ROVER EVOQUE SE

Range Rover Evoque SE има современ стил што се одликува со раскош. 20-инчни тркала од легура и паметен 10-инчен екран на допир на отворање опремен со системот Pivi Pro3. Во внатрешноста е аудио системот MeridianTM со 11 звучници што Ви овозможува да уживате во Вашата музика точно онака како што замислил изведувачот.
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC

Range Rover Evoque R‑Dynamic оди уште понатаму со смел, спортски дизајн што ја збогатува неспоредливата појава на возилото. Насекаде се забележуваат модерни детали, како впечатливите 17-инчни тркала во матирана темносива боја, страничните отвори во бојата Burnished Copper и лопатките за менување степени на пренос со завршна обработка Satin Chrome.​
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC S

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC S

Во Range Rover Evoque R‑Dynamic S има интелигентни унапредувања меѓу коишто се системот Прилагодлива контрола на патната брзина и ретровизорите на вратите со греење, електрика, електромоторно затворање и приодно светло. Внатрешноста се карактеризира со предни седишта со прилагодување во 12 насоки и делливи задни седишта, во однос 40:20:40, со соборување. Лицето на седиштата е од зрнеста кожа што придонесува за максимален комфор и врвен стил.​
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC SE

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC SE

Уживајте во луксузните детали на Range Rover Evoque R‑Dynamic SE, како премиум ЛЕД фаровите со препознатливо светло за дневно возење DRL, седиштето за возачот со мемориска функција и 20-инчните тркала од легура, а пакетот Driver Assist ја зголемува самодовербата.
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC HSE

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC HSE

Со Range Rover Evoque R‑Dynamic HSE ќе ги привлечете погледите на патот, со Матрикс ЛЕД фаровите и 20-инчните тркала од легура со завршна обработка со дијамант. Релаксирајте се и уживајте во Вашата музика преку аудио системот MeridianTM, а за намалување на стресот при патување се грижат интелигентните функции на пакетот Driver Assist.
RANGE ROVER EVOQUE BRONZE COLLECTION

RANGE ROVER EVOQUE BRONZE COLLECTION

Range Rover Evoque Bronze Collection зборува за својата софистицираност. Овој модел е достапен во сивата боја Carpathian, црната боја Santorini или во сребрената боја Seoul Pearl и се карактеризира со впечатлив контрастен покрив во бронзената боја Corinthian, тркала од 20” во матирана темносива боја и осветлени плочки на праговите со натпис Range Rover.
RANGE ROVER EVOQUE AUTOBIOGRAPHY

RANGE ROVER EVOQUE AUTOBIOGRAPHY

Моделот Range Rover Evoque Autobiography се базира на моделот R-Dynamic HSE и се карактеризира со текст во бојата Burnished Copper и тркала од 21”, заедно со црни одбојници, прагови и декоративни странични елементи. Луксузните детали продолжуваат во внатрешноста, со седишта од кожата Windsor перфорирана во ромбоидни форми со целосна дополнителна надградба со кожа.

ДОСТАПЕН СО ТЕХНОЛОГИЈАТА ЗА ПЛАГ-ИН ХИБРИДНО ВОЗИЛО

Range Rover Evoque Plug-in Hybrid комбинира 3-цилиндричен 1,5-литарски бензински мотор со електромотор и развива вкупна моќност од 309PS. Може да се вози во режимот паралелен хибрид или во режимот за електрично возило EV.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

Откријте што може Range Rover Evoque да Ви понуди, вклучувајќи ги технологијата во автомобил, способноста, перформансите и многу други елементи.
МОДЕЛИ НА RANGE ROVER EVOQUE

МОДЕЛИ НА RANGE ROVER EVOQUE

Тука можете да ја видите целата серија на модели, со голем избор на врвни дизајнерски решенија, додатоци и достапни технологии.
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Истражете ги подобрените детали. Дознајте повеќе за перформансите на моторот, димензиите и потрошувачката на гориво.
ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Стилски, цврсти и практични: персонализирајте го Вашиот Range Rover Evoque уште повеќе со изборот на додатоци за надворешноста и внатрешноста.

††Погледнете ги WLTP вредностите

Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

1Вашиот автомобил е подготвен за Apple CarPlay. Услугите што се нудат преку Apple CarPlay зависат од достапноста на функцијата во Вашата земја. За подетални информации погледнете на https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay.
2Вашиот автомобил е подготвен за Android Auto. Услугите што се нудат преку Android Auto зависат од достапноста на функцијата во Вашата земја. За подетални информации погледнете на https://www.android.com/auto/.
3Системот Поврзана навигација ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Land Rover.
4Со избор на лизгачки панорамски покрив ќе се намали висината во кабината кај предните и задните седишта.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте го Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот локален продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Одредени функции бараат погодна СИМ картичка со соодветен договор што ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто ве советувал Вашиот продавач. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции. Amazon, Alexa и сите поврзани лого знаци се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите филијали. Одредени функции на Alexa зависат од технологијата паметен дом. За да користите Amazon Alexa треба да имате Amazon сметка.

Apple CarPlay е трговска марка на Apple Inc. Може да се применуваат условите за користење на крајниот корисник на Apple Inc.

Android Auto е трговска марка на Google LLC.

Meridian е регистрирана трговска марка на Meridian Audio Ltd. Trifield и уредот three fields е трговска марка на Trifield Productions Ltd.