ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВИОТ RANGE ROVER EVOQUE PLUG-IN HYBRID

68KM ВОЗЕЊЕ БЕЗ ЕМИСИЈА НА ИЗДУВНИ ГАСОВИ. ЦЕЛОСНО ПОЛНЕЊЕ ВЕЌЕ ЗА 30 МИНУТИ

ПОГЛЕД НА НАДВОРЕШНОСТА ВО 360°

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km
Од 43

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km
Од 1.9

ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВИОТ RANGE ROVER EVOQUE

ВИСТИНСКИ МОМЕНТ ДА ЈА ВИДИТЕ НАШАТА КРЕАЦИЈА

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km
Од 43

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km
Од 1.9

ai6dZZfSO7s
ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВИОТ RANGE ROVER EVOQUE

ЕЛЕГАНТНА РАМНОТЕЖА ПОМЕЃУ ТЕХНОЛОГИЈАТА И ЛУКСУЗОТ

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

ЕМИСИЈА НА CO2 g/km
Од 43

ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО при комбиниран циклус l/100km
Од 1.9

TOP
ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
#component-4
ДИЗАЈН
#component-6
КАРАКТЕРИСТИКИ
#component-8
ДОДАТОЦИ
#component-10
ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ
#component-13
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ

Искористете го конфигураторот за да го создадете вашето совршено возило
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Land Rover
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Land Rover близу вас
ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
ДИЗАЈН
Продолжение на нашата филозофија на дизајн. Со неговата уникатна coupé силуета, Range Rover Evoque е убедлив наследник на возилото што ги освои срцата насекаде во светот.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
yt:JRMDq52kgvY
ТЕХНОЛОГИЈА
Во интуитивните и иновативни опционални технологии кај Range Rover Evoque се вклучени Touch Pro Duo, интерактивен дисплеј за возачот од 12.3", Head-up дисплеј и аудио систем Meridian™.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
yt:qZjDNVo_Rok
СПОСОБНОСТ
Управливоста при друмско и теренско возење, во комбинација со неговата способност на секакви временски прилики, гарантира дека овој компактен SUV нуди доверливо и сигурно возење, без оглед на условите.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ
yt:ZjwZiq4xijc
ДИЗАЈН

Извонредните пропорции даваат впечатлива силуета и јасен став, истакнувајќи ја уникатната појава на Range Rover Evoque.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ВНАТРЕШНОСТА
КАРАКТЕРИСТИКИ
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
МОДЕЛИ НА EVOQUE
Range Rover Evoque е едноставен и префинет. Range Rover Evoque R-Dynamic ги поместува границите со посмел, поспортски дизајн што ја надополнува несомнената појава на возилото.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ДИЗАЈНОТ
ПРВОКЛАСНИ МАТЕРИЈАЛИ
Строгата грижа за секој детаљ отсекогаш била основа за внатрешноста на нашите возила. Внимателно избрани и аранжирани првокласни материјали за софистицирана и привлечна кабина.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ДИЗАЈНОТ
ИНФОРМАЦИИ И ЗАБАВА
Touch Pro испорачува мноштво информации и забавни содржини, а Touch Pro Duo се карактеризира со најинтуитивните технологии. Тоа гарантира дека можете да го извлечете најдоброто од секое патување.
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ТЕХНОЛОГИЈАТА ВО АВТОМОБИЛ
ПОГОН НА СИТЕ ТРКАЛА
Гарантира доверливо возење, како друмско така и теренско. На лизгави површини, како што се тревата или снегот, вртежниот момент може да се урамнотежува меѓу предните и задните тркала за да се максимира тракцијата.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
PLUG-IN ХИБРИД
Range Rover Evoque Plug‑in Hybrid е совршен за градско возење и за викенд патувања, нуди 68km возење без емисија на издувни гасови и целосно полнење за 30 минути преку брзо полнење со еднонасочна струја DC.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
ВНАТРЕШЕН РЕТРОВИЗОР CLEARSIGHT
Обезбедува непречен поглед на патот зад вас¹ без оглед на патниците на задните седишта или предметите во багажниот простор.
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
ДОДАТОЦИ
ОПРЕМА НА LAND ROVER - ДОДАТОЦИ
ОПРЕМА НА LAND ROVER - ДОДАТОЦИ

Стилски, цврсти и практични, персонализирајте го вашиот Range Rover Evoque уште повеќе со изборот на додатоци за надворешноста и за внатрешноста.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ
БРЕНДИРАНИ ПРЕДМЕТИ
БРЕНДИРАНИ ПРЕДМЕТИ

Погледнете ја нашата колекција на брендирани предмети што ќе ви помогнат да се подготвите за каква било авантура. Од подароци до облека и додатоци, сите се инспирирани од нашите возила.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ RANGE ROVER EVOQUE

Изберете помеѓу четирите модели и двата впечатливи стила на каросеријата, секој со уникатен карактер и дополнителни карактеристики.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила и споредете ги едно до друго.
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Land Rover
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Land Rover близу вас

1Customers who wear varifocal or bifocal lenses may have issues adjusting to the mirror’s digital mode. The normal mirror mode, however, can be used at any time.

Meridian is a registered trademark of Meridian Audio Ltd.

Спецификациите коишто се опишани како уникатни за Range Rover Evoque First Edition може да бидат достапни како посебни или во комбинација во втората или во наредните моделски години.

Карактеристиките на InControl, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот - проверете кај вашиот продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на обновувања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции. Одредени функции бараат погодна SIM картичка со соодветен договор што ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто ве советувал вашиот продавач. Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. InControl Apps и апликацијата Remote треба да се преземат од Apple/Play Store. Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

The figures provided are NEDC2 calculated from official manufacturer's WLTP tests in accordance with EU legislation. For comparison purposes only. Real world figures may differ. CO2 and fuel economy figures may vary according to wheel fitment and optional extras fitted. NEDC2 are figures calculated using a Government formula from WLTP figures equivalent to what they would have been under the old NEDC test. The correct tax treatment can then be applied.
View WLTP figures

WLTP is the new official EU test used to calculate standardised fuel consumption and CO2 figures for passenger cars. It measures fuel, energy consumption, range and emissions. This is designed to provide figures closer to real-world driving behaviour. It tests vehicles with optional equipment and with a more demanding test procedure and driving profile.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со вашиот локален продавач или конфигурирајте го вашето возило онлајн.