Range Rover Velar

Range Rover Velar

АВАНГАРДНИОТ RANGE ROVER. СЕГА Е ДОСТАПЕН И КАКО ПЛАГ-ИН ХИБРИД.
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
Достапни возила: 2
Range Rover Velar
SE D200 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new  Range Rover Velar Santorini Black D200 AWD AUTOMATIC MHEV SE
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
204 kw
Цена
102,400 €
Погледнете детали
Range Rover Velar
S D200 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new  Range Rover Velar Santorini Black D200 AWD AUTOMATIC MHEV S
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
204 kw
Цена
95,800 €
Погледнете детали

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Префинет, моќен преден дел, којшто преку течната, непрекината средна линија завршува со затегнат и елегантно закосен заден дел.

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Задлабочете се во Range Rover Velar. Ве чекаат катче за релаксација и елегантна едноставност.

ПРЕФИНЕТА ВНАТРЕШНОСТ

ПРЕФИНЕТА ВНАТРЕШНОСТ

Истакнете го Вашиот Range Rover Velar со прекрасните материјали за седиштата, како што се перфорирана кожа Windsor, антилоп материјал или премиум мебел штоф.
ВНАТРЕШНОСТ СО МАЈСТОРСКА ИЗРАБОТКА

ВНАТРЕШНОСТ СО МАЈСТОРСКА ИЗРАБОТКА

За да ја издигнете внатрешноста на Вашето возило на повисоко ниво достапна Ви е палета на современи материјали за завршна обработка што одговараат дури и на најстрогите вкусови. Вашите сопатници комфорно ќе пристигнат на дестинацијата додека се запознаваат со седиштата од кожата Windsor со препознатлива перфорација во ромбоидни форми.
ДЕЛИВ ПОТПИРАЧ ЗА РАКА

ДЕЛИВ ПОТПИРАЧ ЗА РАКА

Во внатрешноста на Range Rover Velar ќе видите згодни и префинети детали што едноставно имаат смисол, како што е двојниот делив потпирач за рака што работи независно – едноставно прилагодете го, навалете се и релаксирајте се.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ПРЕФИНЕТОСТ И ЛУКСУЗ

ПРЕФИНЕТОСТ И ЛУКСУЗ

Комбинација од современ луксуз и прочуената префинетост. Ќе уживате во нив при секое патување со Range Rover Velar.
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Брзо и едноставно пронајдете го тоа што го барате без да се изгубите во менијата, екраните и скриените функции. Pivi, системот за информации и забава во Range Rover Velar, има екран на допир со интуитивен интерфејс што го прави поефикасен и нуди поголемо уживање.
ПЕРФОРМАНСИ

ПЕРФОРМАНСИ

Од моќност и вистинско задоволство во возењето до економичност и префинетост, ќе најдете мотор за вас. Сите мотори од нашата палета се карактеризираат со технологијата Stop/Start, плус тука е и понудата на бензински и дизел мотори што се опремени со технологијата за делумно хибридно електрично возило (MHEV).

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Откријте го Вашиот идеален Range Rover Velar.

RANGE ROVER VELAR 

RANGE ROVER VELAR 

Range Rover Velar е лидер во редуктивниот дизајн. Јасно, елегантно и уникатно, возилото има впечатлива, современа појава. Префинета моќност и беспрекорна елеганција се комбинираат со силен ефект во овој извонреден пример на современ дизајн на автомобили.
RANGE ROVER VELAR S

RANGE ROVER VELAR S

Range Rover Velar S ја комбинира неспоредливата префинетост со современиот дизајн. Овој модел доаѓа со премиум ЛЕД фарови со препознатливо светло за дневно возење DRL, седишта со перфорирана зрнеста кожа и целата флексибилност што ја нуди пакетот Online со план за податоци*.
RANGE ROVER VELAR SE

RANGE ROVER VELAR SE

Врвен дизајн, издигнат на повисоко ниво. Ултра модерниот Range Rover Velar SE се истакнува со 20“-ните тркала Style 7014 во сјајната сребрена боја Sparkle и го нуди дополнителниот мир што го гарантираат пакетот Blind Spot Assist и системот Прилагодлива контрола на патната брзина.
RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC S

RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC S

Range Rover Velar R-Dynamic има решителен став. Истакнатите делови на одбојникот, отворите за воздух на хаубата и страничните отвори за воздух се во бакарната боја Burnished Copper и го нагласуваат неговиот софистициран современ изглед. Знакот на хаубата, натписот на крајната врата и украсната маска се во сивата боја Shadow Atlas.
RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC SE

RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC SE

Range Rover Velar R-Dynamic SE зрачи со моќ и софистицираност. Погледите ги привлекуваат 20"-ните тркала Style 1032 во матирана темносива боја и Матрикс ЛЕД фаровите со препознатливо светло за дневно возење DRL. Ќе забележите и паметни карактеристики како што е пакетот Blind Spot Assist.
RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC HSE

RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC HSE

Со Range Rover Velar R-Dynamic HSE се унапредува комбинацијата на стил и суштина. Ќе забележите атрактивни детали како 21"-ните тркала Style 5109 во матирана темносива боја и седиштата од перфорирана кожа Windsor заедно со аудио системот со 3Д опкружувачки звук MeridianTM 3D Surround Sound System и функциите на пакетот Driver Assist.
RANGE ROVER VELAR EDITION

RANGE ROVER VELAR EDITION

Веќе познат по својот авангарден изглед, Range Rover Velar Edition дополнително го збогатува тој изглед. Лизгачкиот панорамски покрив, црниот контрастен покрив и деталите во црна боја претставуваат ново ниво на прогресивен дизајн – совршено надополнет со 20“-ните тркала во црна боја. За надворешноста се достапни голем број на бои.

PLUG-IN HYBRID

Се состои од 4-цилиндричен, 2,0-литарски бензински мотор Si4 со моќност од 300 PS со систем за погон на четири тркала 4WD и електромотор со моќност од 143PS (105kW). Технологијата зад него секој ден станува попаметна и поодржлива.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

МОДЕЛИ НА RANGE ROVER VELAR

МОДЕЛИ НА RANGE ROVER VELAR

Погледнете ја целата серија на модели.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ МОДЕЛИТЕ
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги фактите и бројките.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ГАЛЕРИЈА

ГАЛЕРИЈА

Уметноста на Range Rover Velar.
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА

Погледнете ги WLTP вредностите
Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

*Може да се применува политика за фер користење. Вклучува претплата од 1 година што може да се продолжи по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Land Rover.

Meridian е регистрирана трговска марка на Meridian Audio Ltd. Trifield и уредот three fields е трговска марка на Trifield Productions Ltd.

Имајте во предвид дека стандардните карактеристики може да бидат заменети кога избирате алтернативно ниво на опрема. Исто така, стандардните карактеристики може да се разликуваат во зависност од варијантата на моторот и трансмисијата.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте го Вашиот локален продавач или конфигурирајте го Вашето возило онлајн.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Карактеристиките на Pivi и InControl, услугите од трети страни, опциите и нивната достапност и понатаму се во зависност од пазарот – проверете кај Вашиот продавач на Land Rover за нивната достапност и целосните услови за користење на локалниот пазар. Одредени функции доаѓаат со претплата што ќе бара подоцнежно обновување по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач Не може да се гарантира поврзливост со мобилната мрежа на секоја локација. Информациите и сликите што се прикажани во однос на InControl технологијата, вклучувајќи екрани или секвенци, се предмет на ажурирања на софтверот, контрола на верзијата и други системски/визуелни измени во зависност од избраните опции.