DISCOVERY SPORT

DISCOVERY SPORT

СЕСТРАНИОТ КОМПАКТЕН SUV. СЕГА ДОСТАПЕН И КАКО PLUG-IN ХИБРИД
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Достапни возила: 3
Discovery Sport
PREMIUM EDITION D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new  Discovery Sport Lantau Bronze D165 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
165 kw
Цена
63,990 €
67,900 €
Discovery Sport
PREMIUM EDITION D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new  Discovery Sport Firenze Red D165 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
165 kw
Цена
63,990 €
67,900 €
Discovery Sport
PREMIUM EDITION D165 AWD AUTOMATIC MHEV 1998cc 2023
2023 new  Discovery Sport Santorini Black D165 AWD AUTOMATIC MHEV PREMIUM EDITION
Километри
km
Мотор
Дизел Mild hybrid (MHEV)
Моќност
165 kw
Цена
63,990 €
68,600 €

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Discovery Sport е смело толкување на ДНК на Discovery.

Кликнете за комуникација

ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Кабината на Discovery Sport е сестрана колку што барате.

ВРВНИ МАТЕРИЈАЛИ

ВРВНИ МАТЕРИЈАЛИ

На располагање е широк спектар на комбинации од бои и материјали за седиштата, вклучувајќи ги и алтернативите на кожа, што одговараат на сите вкусови. За да ја издигнете внатрешноста на повисоко ниво на располагање имате пет типа на завршни обработки.
РЕЛАКСИРАНО СЕДЕЊЕ

РЕЛАКСИРАНО СЕДЕЊЕ

Седиштата на Discovery Sport изгледаат и прилегаат одлично, а со опцијата за лизгање и навалување на седиштата во вториот ред, тие се и најфлексибилни досега. Понудени се кожни седишта од два типа на кожа, кожата Windsor или вештачката кожа Luxtec и антилоп материјал. Уживајте во изборот и восхитувајте се на грижата за секој детаљ.
ИНТЕЛИГЕНТЕН ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ

ИНТЕЛИГЕНТЕН ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ

Без оглед дали се работи за торбички од шопинг или за делови од багажот, или за спортската опрема на целиот тим, задниот багажен простор е водечки во класата и е идеален за потребите на Вашето семејство. Интелигентните решенија за одлагање предмети што се распоредени насекаде во кабината ќе се грижат за сите мали предмети што ги носите со Вас.

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

СЕСТРАНОСТ

СЕСТРАНОСТ

Прилагодливата внатрешност е дизајнирана да ги совлада предизвиците на активен животен стил со динамичниот профил на 5+2 седишта.
ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Брзо и едноставно пронајдете го тоа што го барате без да се изгубите во менијата. Pivi Pro1, системот за информации и забава во Discovery Sport, има екран на допир со интуитивен интерфејс што го прави поефикасен и нуди поголемо уживање.
СПОСОБНОСТ

СПОСОБНОСТ

Познатата способност на Discovery Sport овозможува возилото спремно да одговори на најсложените барања. Со импресивниот капацитет за влечење и беспрекорната способност за теренско возење, Discovery Sport ги исполнува сите задачи.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

Откријте ја функционалната комбинација на дизајн, перформанси и технологија.

DISCOVERY SPORT

DISCOVERY SPORT

Со оваа чиста интерпретација на Discovery Sport ќе можете со стил да тргнете на Вашата следна семејна авантура.
DISCOVERY SPORT S

DISCOVERY SPORT S

Атлетскиот изглед на надворешноста е збогатен со тркалата Style 5075 со дименизија од 18”. Внатрешноста на Discovery Sport S, обложена со два типа на еластична кожа, е унапредена со Pivi Pro1 и пакетот Online со план за податоци2.
DISCOVERY SPORT SE

DISCOVERY SPORT SE

Од Премиум ЛЕД фаровите со препознатливо светло за дневно возење DRL до аудио системот MeridianTM, пакетот Blind Spot Assist и системот Прилагодлива контрола на патната брзина, Discovery Sport SE нуди оптимизирано доживување во возењето.​
DISCOVERY SPORT R-DYNAMIC S

DISCOVERY SPORT R-DYNAMIC S

Спортска интерпретација. Discovery Sport R-Dynamic S има суптилни и стилски тркала Style 5074 со димензија од 18”, внатрешност обложена со два типа на кожа и унапредена поврзливост благодарејќи на Pivi Pro1 и пакетот Online со план за податоци2.
DISCOVERY SPORT R-DYNAMIC SE

DISCOVERY SPORT R-DYNAMIC SE

Discovery Sport R-Dynamic SE донесува уште поголема индивидуалност и може да се пофали со уникатни стилски детали на надворешноста и внатрешноста, аудио системот MeridianTM и пакетот Blind Spot Assist.
DISCOVERY SPORT R-DYNAMIC HSE

DISCOVERY SPORT R-DYNAMIC HSE

Како дополнение на стандардните карактеристики на Discovery Sport R‑Dynamic, HSE вклучува тркала Style 5089 од 20" со завршна обработка со дијамант во сјајна темносива боја и флексибилни седишта од кожата Windsor со електрично поместување во 14 насоки и мемориска функција на седиштето за возачот.
URBAN EDITION

URBAN EDITION

Discovery Sport Urban Edition се одликува со динамичен дизајн. Достапен е во пет бои, опремен е со 18”-ните тркала Style 5075, а завршната обработка е со матиран алуминиум во стилот Shadow Aluminium.

ДОСТАПЕН СО ТЕХНОЛОГИЈАТА ЗА ПЛАГ-ИН ХИБРИДНО ВОЗИЛО

Discovery Sport Plug‑in Hybrid е совршен за градско возење како и за семејни авантури, нуди возење целосно на струја со нулта емисија на издувни гасови и може да се полни преку брзо полнење со еднонасочна струја DC.

ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ИСТРАЖУВАТЕ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

ГЛАВНИ ДЕТАЛИ

Способноста и флексибилноста се на исто ниво.
МОДЕЛИ НА DISCOVERY SPORT

МОДЕЛИ НА DISCOVERY SPORT

Погледнете ја целата серија на модели.
СПЕЦИФИКАЦИИ

СПЕЦИФИКАЦИИ

Погледнете ги фактите и бројките.
ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

ОПЦИИ И ДОДАТОЦИ

Персонализирајте го Вашиот Discovery Sport.

††Погледнете ги WLTP вредностите.

Наведените вредности се според официјалните тестови на производителот во согласност со прописите на ЕУ со целосно наполнета батерија. Овие вредности служат само за споредба. Во реалност овие вредности можат да се разликуваат. Вредностите за емисијата на CO2, потрошувачката на гориво, потрошувачката на енергија и автономијата можат да варираат во зависност од неколку фактори како што се стилот на возење, условите на околината, товарот, вградените тркала, вградените додатоци, актуелната патека и состојбата на батеријата. Вредностите за автономијата се базираат на сериско возило по стандардизирана патека.

1Системот Поврзана навигација ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Land Rover.
2Може да се применува политика за фер користење. Вклучува претплата од 1 година што може да се продолжи по почетниот услов за којшто Ве советувал Вашиот продавач на Land Rover.

Meridian е регистрирана трговска марка на Meridian Audio Ltd. Trifield и уредот three fields е трговска марка на Trifield Productions Ltd.