НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ И LAND ROVER

LAND ROVER ИМА ГЛАВНА УЛОГА ВО ФИЛМОТ НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

ВО КИНО САЛИТЕ ОД Ноември
ИКОНИТЕ ЗА ДВИЖЕЊЕ ПО СЕКАКОВ ТЕРЕН ВО СРЦЕТО НА АКЦИЈАТА

Новиот Defender и Range Rover Sport SVR во спектакуларна акција во 25-иот филм за Џејмс Бонд, заедно со класик моделите на Land Rover и Range Rover

НОВИОТ DEFENDER

Џејмс Бонд се враќа со Не е време за умирање. Тимот од возачи каскадери го тестираа до максимум новиот Defender. Секој Defender 110 X е во црната боја Santorini Black и има тркала од легура со завршна обработка Satin Dark Grey. Со тестирањето во филмот Не е време за умирање, новиот Defender постави нови стандарди за цврстина и способност.

КОНФИГУРИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ DEFENDER

RANGE ROVER SPORT SVR
CONFIGURE YOURS

Новиот Defender не е единствениот Land Rover во филмот Не е време за умирање. Тука е и Range Rover Sport SVR. Неговиот 5.0-литарски V8 бензински мотор со супер полнач развива моќност од 575PS и вртежен момент од 700Nm. Како најбрз и најмоќен Land Rover досега, Range Rover Sport SVR е совршено возило за филмот Не е време за умирање. Со завршна обработка во сивата боја Eiger Grey и тркала од 22 инчи во црната боја Gloss Black, се карактеризира со пакетот Carbon Fibre Exterior со хауба од карбонски влакна во боја на каросеријата.


Ова е спецификацијата што ја гледате во филмот "Не е време за умирање"
КОНФИГУРИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ

КЛАСИК ВОЗИЛАТА НА LAND ROVER

Обрнете внимание на класик возилата на Land Rover во филмот Не е време за умирање.

ИСТРАЖЕТЕ ГО LAND ROVER CLASSIC
LAND ROVER СЕРИЈА III
Ќе забележите Land Rover од серијата III во Јамајка. Возилата Land Rover од серијата III се произведуваа од 1971 до 1990 година.
RANGE ROVER КЛАСИК ВОЗИЛО
Ќе забележите класик возило и на Range Rover, оригиналниот луксузен SUV датира од 1970 до 1996, во Италија. Погонот за класик возила Land Rover Classic може да пронајде и темелно да обнови возила според нивната оригинална спецификација. Овој погон е екипиран со стручни инженери и специјалисти за историски автомобили и го нуди најдоброто во реставрирањето.
JAMES BOND: <br>НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

Во филмот "Не е време за умирање", Бонд ја напушта активната служба и ужива во спокојниот живот на Јамајка. Меѓутоа, неговиот мир траеше кратко. Се појавува неговиот стар пријател Феликс Лаитер од ЦИА и бара помош од него. Мисијата за спасување на киднапиран научник се покажа дека е многу поопасна отколку што се очекуваше носејќи го Бонд на трагата на мистериозен негативец вооружен со опасна нова технологија.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТРЕЈЛЕРОТ

© 2020 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. NO TIME TO DIE, 007 Gun Barrel Logo and related James Bond Indicia © 1962-2020 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. NO TIME TO DIE, 007 Gun Barrel Logo and related James Bond Trademarks are trademarks of Danjaq, LLC. All Rights Reserved.

Професионални возачи каскадери во филмските сцени. Не пробувајте.
Возила Defender изменети за сцени со акробации: покрив, предни заштитни греди и предна долна заштитна плоча за екстремно тешки услови на работа; кафези за заштита при превртување; безбедносна ќелија за горивото. Седиштата и безбедносните ремени, системот за ладење на моторот, пневматиците и висината за возење не се како на серискиот модел.