КОЛЕКЦИЈАТА ABOVE AND BEYOND

ИНСПИРИРАНО ОД DEFENDER

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
ИЗБЕРЕТЕ ГО МОДЕЛОТ

РАЗВИЕНО ВО СОРАБОТКА СО LEGO® TECHNIC. КОМПЛЕТ ЛЕГО КОЦКИ ЗА LAND ROVER DEFENDER.

ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
ЗА СЕКАКВО ДОЖИВУВАЊЕ

Инспириран од трајноста и способноста на Defender, секој дел од нашата колекција е дизајниран за авантури. Каде и да ве однесат.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
ХИБРИДНА ЈАКНА RODINA
Извонредна сестраност. Не прошушта вода и ветер. Патенти за брзо одвојување на ракавите со што јакната ја менувате во елек со еден зафат.
yt:pyl01e81WEI
ПЕНКАЛО ABOVE AND BEYOND
Извонредно изработено. Под вода, наопаку, кога е многу жешко или многу ладно, ова пенкало што е направено од алуминиумска легура за авиоиндустрија ќе пишува каде и да сакате.
yt:jMtD4AvEeG0
ЗАШТИТЕН РАНЕЦ MIROVIA
Неговата голема водоотпорна покривка и шевовите што се обложени со пластична фолија се грижат за заштита на содржината во ранецот.
yt:6CF18quxys0
РЕМЕН ABOVE AND BEYOND
Во овој дел е вградена најсигурната и најјаката тока во светот, ANSI COBRA®. Ременот е направен од висококвалитетен најлон и има врвни карактеристики. Тестиран е до крајни граници.
yt:qta-IQ_s_Xk
ПОСТАВА СО ДВЕ ЛИЦА
Оваа постава е дизајнирана за да ве топли или да ве лади и се прилагодува на вашето опкружување. Направена е од мерино волна и висококвалитетна ткаенина што има способност за одведување на потта.
yt:i1fncaFcn9Y
МАТАРКА ABOVE AND BEYOND
Матарката со зафатнина од 500ml е направена од не`рѓосувачки челик и има двоен ѕид. Битна е за секое патување, има робустна конструкција што одговара за секаква околина. Вграденото јаже овозможува едноставно носење.
yt:KkiaIDisDpo
ПАКЕТИ СО КОЛЕКЦИЈАТА LIFESTYLE

Вистинската опрема ќе ви овозможи релаксирање од стресните ситуации. Пакетот со колекцијата Lifestyle е создаден за вас и ви обезбедува лепеза од производи коишто се издржливи како што е и Defender.

ПАКЕТ EXPLORER
Технички алати и опрема што навистина ги надминуваат границите (Above and Beyond). Дизајнирани со фокус кон освојувањето.
ПАКЕТ ADVENTURE
Техничките ткаенини и практичниот дизајн ќе ве уверат дека сте опремени за секаква авантура.
ПАКЕТ COUNTRY
Инспириран од животот во природа и подготвен за авантури, големи и мали.
ПАКЕТ URBAN
За истражувачот на урбаниот простор. Безвременски дизајн, создаден кон исполнување на функционалноста и секојдневните потреби во какво било опкружување.
ВРВНА ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

Искористете ги предностите од својот свет. Со Defender, имате можност целосно да го персонализирате возилото за да одговара на вашиот животен стил.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ВРВНАТА ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила на Land Rover и споредете ги едно до друго
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Defender
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Land Rover
ИНФОРМИРАЈТЕ МЕ РЕДОВНО
Регистрирајте се за најновите вести за Defender

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со вашиот локален продавач или конфигурирајте го вашето возило на интернет.
Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.
Одредени функции бараат погодна SIM картичка со соодветен договор што ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто ве советувал вашиот продавач.