ПАКЕТ URBAN

ОСВОЈТЕ ЈА БЕТОНСКАТА ЏУНГЛА

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО
ПАКЕТ URBAN

Истакнете се во соседството и привлекувајте ги погледите со својот стил, самодоверба и ладнокрвност.

ПАКЕТОТ URBAN СЕ СОСТОИ ОД:
URBAN
НАДГРАДБИ<sup>2</sup>
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
БЛЕСКАВИ МЕТАЛНИ ПЕДАЛИ
Го збогатуваат решителниот дизајн на Defender и неговата робустна внатрешност.
МЕТАЛНА ПЛОЧКА НА ЗАДНИОТ ДЕЛ
Натоварете го сиот багаж што ви треба за еден возбудлив викенд без да се грижите за какви било гребнатинки.
КАПАК ЗА РЕЗЕРВНОТО ТРКАЛО
Стилска заштита преку целата година за вашето резервно тркало поставено на задната страна.
ПРЕДЕН ПОДНОЖЕН ЗАШТИТЕН ЛИМ
Предниот подножен заштитен лим1 ги штити просторот околу долниот дел на предниот одбојник и ладилникот кога минувате преку ризичен терен.
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ОПЦИИ ЗА ТРКАЛАТА
Изберете еден од двата стила за да го разубавите вашиот Defender.3
ФИКСНИ СТРАНИЧНИ СКАЛИ<sup>4</sup>
Качете се во Defender со леснотија.
СТРАНИЧНИ СКАЛИ НА ОТВОРАЊЕ<sup>4</sup>
Прецизно поставени под праговите. Автоматски се отвораат кога се отвора и вратата. Или кога ќе ги активирате со клуч картичката.
СТРАНИЧНИ ЦЕВКИ СО БЛЕСКАВА ПОВРШИНСКА ОБРАБОТКА<sup>4</sup>
Овие елементи го збогатуваат страничниот изглед на возилото, а обезбедуваат и заштита за праговите на вратите при теренското возење.
КОЈ ПАКЕТ СО ДОДАТОЦИ Е ВИСТИНСКИОТ ЗА ВАС?

Одговорете на три кратки прашања за вашиот животен стил за да го откриете вашиот идеален пакет со додатоци.

ПОЧНЕТЕ
КОЛЕКЦИЈАТА LIFESTYLE
ИСТРАЖЕТЕ ЈА КОЛЕКЦИЈАТА LIFESTYLE
ЛЕСНА ЈАКНА ОД GORE‑TEX<sup>®</sup> ЕДНОСТАВНА ЗА ПАКУВАЊЕ
Јакната SHAKEDRY од GORE‑TEX® може да се спакува на 15 проценти од нејзината површина.
КАПА ABOVE AND BEYOND
Совршена капа што можете да ја носите и дење и ноќе. Направена е од материјал што брзо се суши и е третиран со заштита UPF 40. Има рефлективни детали за да бидете видливи при слабо светло.
ДЕЛОВЕН КУФЕР LAND ROVER
Овој деловен куфер во сивата боја Graphite Grey ги користи дизајнерските детали од нашата долна заштитна плоча за Land Rover и е спремен за сѐ што може да донесе работниот ден. Школката е изработена од поликарбонат, рамката е од алуминиумска легура, а бравите се според TSA, што значи дека важните документи секогаш ќе бидат на сигурно.
НАОЧАРИ ЗА СОНЦЕ MERRICK
Елегантна рамка изработена од првокласен ацетатен материјал, достапна во боите Tortoiseshell (шара во стилот на оклоп од желка) или црната боја Black со кобалтно сини леќи.
KOLEKCIJATA URBAN
- Куфер Mirovia
- Пенкало Above and Beyond
- Стаклено шише за вода
- Bluetooth звучник
- Приврзок
ИСТРАЖЕТЕ ПОВЕЌЕ ПАКЕТИ СО ДОДАТОЦИ
ПАКЕТ EXPLORER
Пробијте ја својата патека, без оглед на теренот. Пакетот Explorer во Defender внесува опрема што им пркоси на традициите и со којашто ќе ги освојувате непознатите пејсажи.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ПАКЕТОТ EXPLORER
ПАКЕТ ADVENTURE
Ослободете ја вашата страст на нови територии. Пакетот Adventure во Defender внесува опрема којашто ќе ви овозможи да излезете од разгазената патека и да возите по природната конфигурација на теренот.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ПАКЕТОТ ADVENTURE
ПАКЕТ COUNTRY
Совладајте го и најкалливиот терен. Пакетот Country во Defender внесува опрема што ќе ги искористи основните карактеристики и секое патување ќе биде навистина незаборавно.
ИСТРАЖЕТЕ ГО ПАКЕТОТ COUNTRY
СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Изберете не повеќе од три возила на Land Rover и споредете ги едно до друго
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Defender
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Погледнете ги и преземете ги најновите брошури за Land Rover
ИНФОРМИРАЈТЕ МЕ РЕДОВНО
Регистрирајте се за најновите вести за Defender

1Достапно на почетокот на 2020 година.

2Надградбите ќе бидат достапни во почетокот на 2020 година.

3Надградба со 20”-ни тркала со 5 двојни краци „Style 5095“ во сивата боја Dark Grey достапна само како опција што ја вградува продавачот. Надградба со 22”-ни тркала со 5 краци „Style 5098“ во црната боја Gloss Black достапна и како фабрички вградена опција.

4СТРАНИЧНИ СКАЛИ НА ОТВОРАЊЕ Достапно само за Defender 110. Не е компатибилно со ФИКСНИ СТРАНИЧНИ СКАЛИ, СТРАНИЧНИ СКАЛИ НА ОТВОРАЊЕ, СТРАНИЧНИ ЦЕВКИ СО БЛЕСКАВА ПОВРШИНСКА ОБРАБОТКА

Информациите, спецификацијата, моторите и боите прикажани на оваа веб локација се базираат на европската спецификација и може да се разликуваат од пазар до пазар и се предмет на измена без известување. Некои возила се прикажани со опционална опрема и додатоци што ги вградува продавачот што можеби не се достапни на сите пазари. Контактирајте го вашиот локален продавач за достапноста и цените на вашиот локален пазар.

Опционалните карактеристики и нивната достапност можат да се разликуваат според спецификацијата на возилото (модел и погонски систем) или пак бараат инсталирање на друга опрема за да можат да се вградат. За подетални информации контактирајте со вашиот локален продавач или конфигурирајте го вашето возило на интернет.

Возачите треба да ги користат функциите-во-автомобил само кога тоа е безбедно. Возачите мораат да бидат сигурни дека имаат целосна контрола над возилото за сето време.

Одредени функции бараат погодна SIM картичка со соодветен договор што ќе бара дополнителна претплата по почетниот услов за којшто ве советувал вашиот продавач.