<textsmall style='text-transform: none;'>SVAutobiography</textsmall> СО ГОЛЕМО МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ

SVAutobiography СО ГОЛЕМО МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ ГО НУДИ ВРВНОТО ВО ЛУКСУЗОТ СО КОМБИНИРАЊЕ НА НАЈФИНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ ВО СВЕТОТ, ДИЗАЈНОТ ШТО ВИ ГО ОДЗЕМА ЗДИВОТ И МАЈСТОРСКАТА ИЗРАБОТКА

ИСТРАЖЕТЕ ГО <textsmall style='text-transform: none;'>SVAutobiography</textsmall>

SVAutobiography и SVAutobiography Dynamic го претставуваат најдоброто што Range Rover го нуди. Двата модели ги комбинираат најфините материјали и извонредните перформанси за да создадат ненадминато луксузно доживување.


MICHAEL VAN DER SANDE (МАЈКЛ ВАН ДЕР САНДЕ)

ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР - SPECIAL OPERATIONS

НАШАТА ДНК

SVR - ВОЗБУДЛИВИ СПОРТСКИ ПЕРФОРМАНСИ
SVR го претставува врвот во перформансите и ги издигнува нашите возила на ново ниво на моќност, управливост и брзина.
ИСТРАЖЕТЕ ГИ SVR ВОЗИЛАТА
SVO – SPECIAL VEHICLE OPERATIONS
Луксуз, перформанси и способности издигнати на повисоко ниво за да се креираат уникатни возила на Land Rover
ИСТРАЖЕТЕ ГИ ВОЗИЛАТА НА SVO
ПЕРФОРМАНСИ
V8 мoторот со супер полнач и моќност од 565PS ги комбинира ненадминатата префинетост со најмоќниот мотор во историјата на Range Rover. Целосно алуминиумскиот 5.0-литарски мотор беше дополнително засилен за да развива вртежен момент од 700Nm.
УНИКАТНИ ЗАВРШНИ ОБРАБОТКИ
Outstanding in every way, the SVAutobiography Long Wheelbase is at the forefront of peerless design. The unique grille with graphite atlas mesh and 21” seven spoke wheels display exemplary levels of craftsmanship.
ЛУКСУЗНА ВНАТРЕШНОСТ
The SVAutobiography Long Wheelbase combines breathtaking design with superb levels of comfort. Visually arresting, the quilted leather interior – available in perforated Semi-Aniline or Poltrona – is matched only by the 'Hot-Stone' massage front seats.
УНИКАТНИ КОМБИНАЦИИ ОД БОИ
SVAutobiography Long Wheelbase features a unique Duo Tone body colour option. The upper - available in Santorini Black, Aruba or Corris Grey - can be combined with eight lower colours, so that the vehicle is specific to your exacting taste.
<textsmall style='text-transform: none;'>SVAutobiography</textsmall> VEHICLES

Возилата на SVO не се само возила изработени по нарачка со оригинални делови на Land Rover, туку се и возила што се покриени со целосна гаранција од производителот, гаранција за квалитет што ќе трае со години.

RANGE ROVER <textsmall style='text-transform: none;'>SVAutobiography</textsmall>

Неспоредлива комбинација од луксуз, дизајн и перформанси за секаков терен.

RANGE ROVER <textsmall style='text-transform: none;'>SVAutobiography</textsmall> DYNAMIC

SVAutobiography DYNAMIC е најлуксузниот, најмоќниот и најсофистицираниот СУВ на Land Rover досега. Со моќниот V8 мотор во своето срце, тој има перформанси и подвижност што одговараат на неговата динамична појава.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
RANGE ROVER VELAR <textsmall style='text-transform: none;'>SVAutobiography</textsmall> DYNAMIC EDITION

Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic Edition го нуди апсолутниот врв од префинета моќност и е класа сам за себе. Со наменски-засилен 5.0-литарски V8 бензински мотор со супер полнач, неговите исклучителни перформанси одговараат само со софистицираниот дизајн на возилото.

ИСТРАЖЕТЕ ГО ОВА ВОЗИЛО
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Пронајдете го застапништвото на Land Rover што е најблиску до вас
КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ
Дознајте повеќе за Special Vehicle Operations во вашата земја
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Land Rover
ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ
Организирајте друмско тест возење преку продавачот што е најблизу до вас