Изразената надворешност на Range Rover SVAutobiography Dynamic е безвременска. Со моќниот V8 мотор во своето срце, тој има перформанси и подвижност што одговараат на неговата динамична појава.

JOHN EDWARDS (ЏОН ЕДВАРДС)
ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

  Перформанси

  Дизајн

  Значајни карактеристики на моделот

  • ТРКАЛА
   ТРКАЛА

   SVAutobiography Dynamic се карактеризира со 21"-ни тркала од легура ‘Style 5005’ со 5 двојни краци во бојата Dark Grey како дел од стандардната опрема. Како опција во понудата се 22"-ните тркала од легура ‘Style 5087’ со 5 двојни краци во контрастната боја Dark Grey обработени со дијамант.

  • ПЕРФОРМАНСИ
   ПЕРФОРМАНСИ

   V8 моторот со компресор и со моќност од 565PS ги комбинира ненадминатата префинетост со најмоќниот мотор во историјата на Range Rover. Целосно алуминиумскиот 5.0-литарски мотор беше „дотеран“ за да произведе 565PS и 680Nm, а максималниот вртежен момент е достапен во подрачјето 3500-4000 врт/мин.

  • ДИНАМИКА НА ВОЗЕЊЕ
   ДИНАМИКА НА ВОЗЕЊЕ

   Уникатната конфигурација на потпирањето кај SVAutobiography Dynamic е калибрирана да одговара на зголемената моќност од 565PS.

  • НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН
   НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

   Ексклузивниот стил на SVAutobiography вклучува низа уникатни карактеристики во бојата Graphite Atlas меѓу кои се предната украсна маска и страничните отвори за вентилација, и двата елементи се со влошки во бојата Bright Chrome.

  • ЛУКСУЗНИ СЕДИШТА
   ЛУКСУЗНИ СЕДИШТА

   Најфините седишта со тапацир прошиен со ромбоидни форми. За предните седишта се нуди прилагодување во 24 насоки, греење и ладење, масажер со „жешки камења“. Задните седишта се од бизнис класата, варијанта Comfort-Plus. Достапни се во четири верзии на бои.

  • ДЕКОРАТИВНИ ПОВРШИНИ
   ДЕКОРАТИВНИ ПОВРШИНИ

   Чувството за префинетост се зголемува преку дизајнерските детали како што се нажлебените декоративни површини на копчето Stop/Start и ножните педали, заедно со декоративните површини од карбонски влакна во стилот Steel Weave.

  Краток преглед на моторите

  Мотор Забрзување 0-100km/h
  во сек.
  Максимална брзина km/h Вртежен момент Nm Комбиниран циклус l/100km Емисија на CO2 g/kg
  5.0L V8 СО КОМПРЕСОР 5.0L V8 SUPERCHARGED PETROL (565PS) AUTO Автоматска трансмисија со 8 степени на пренос КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ *Сите вредности се привремени и се предмет на официјално потврдување **Потрошувачката на гориво може да се подобри со вградување на тркалото Aero. 5.4 250 700 12.8 294

  ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

  • HSE
  • Vogue
  • AUTOBIOGRAPHY
  • SVAutobiography DYNAMIC
  • Vogue
  • AUTOBIOGRAPHY