Главни карактеристики

  • ДИЗАЈН

   Со поспортски дизајнерски идеи и моќен, мускулест став, Range Rover Sport е дизајниран за да импресионира. Поотмен, подинамичен, каде и да се завртите ќе ги почувствувате современите детали —од новата украсна маска за Range Rover Sport, редизајнираните отвори за вентилација поставени на хаубата до опциите за префинети, но сепак спортски тркала.
   ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • ПЕРФОРМАНСИ

   Палета од моќни погонски системи што нудат друмски перформанси коишто го одземаат здивот. 5.0-литарскиот бензински V8 мотор со компресор развива зголемена моќност од 525PS, а комбинацијата на напредниот Ingenium бензински мотор со електромотор ги дава забележливите перформанси на Range Rover Sport PHEV.
   ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • ТЕХНОЛОГИЈА

   Нашиот систем за информации и забава во автомобил Touch Pro Duo прекрасно интегрира два 10”-ни екрани на допир со висока резолуција. Користете го системот Touch Pro Duo заедно со Head-up дисплејот во боја и интерактивниот дисплеј за возачот за истовремено да прегледувате и веднаш да комуницирате со повеќе карактеристики.
   ИСТРАЖЕТЕ ГИ ГЛАВНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

  Дизајн

  Перформанси

  Технологија

  Разновидност

  Способност

  ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

  • S
  • SE
  • HSE
  • HSE СО ПАКЕТОТ DYNAMIC
  • AUTOBIOGRAPHY СО ПАКЕТОТ DYNAMIC
  • SVR