Значајни карактеристики на моделот

 • ТРКАЛА
  ТРКАЛА

  Range Rover HSE се карактеризира со 19"-ни тркала од легура ‘Style 5001' со 5 двојни краци како дел од стандардната опрема.

 • ЛЕД ОСВЕТЛУВАЊЕ
  ЛЕД ОСВЕТЛУВАЊЕ

  Range Rover HSE се карактеризира со премиум ЛЕД фарови со препознатливи светла за дневно возење (DRL) како дел од стандардната опрема. ЛЕД светлата се дизајнирани да траат колку и работниот век на возилото и трошат помалку енергија.

 • КОМФОР И УДОБНОСТ
  КОМФОР И УДОБНОСТ

  Клима уредот со три зони има посебни елементи за контрола на темепратурата за седиштата за возачот, за совозачот и за патниците на задните седишта. Со спуштање на возилото, функцијата Автоматско прилагодување на пристапната висина овозможува излегувањето од возилото да биде поедноставно и со поголема елеганција.

 • ЛУКСУЗНИ СЕДИШТА
  ЛУКСУЗНИ СЕДИШТА

  Предните седишта со прилагодување во 16 насоки и со греење се тапацирани со зрнеста кожа и нудат мемориска функција за возачот и совозачот и рачно прилагодување на наслонот за глава во 4 насоки. Задната клупа е деллива во однос 60:40 и има рачно прилагодување на навалувањето на наслонот на седиштата.

 • АУДИО СИСТЕМ MERIDIAN™
  АУДИО СИСТЕМ MERIDIAN™

  Врвна резолуција, кристално чисти високи тонови и моќен, длабок бас - емитирани преку внимателно распоредените 13 звучници вклучувајќи го и двоканалниот сабвуфер - сето тоа беспрекорно се контролира преку системот Touch Pro Duo.

 • КАМЕРА ЗА ПОГЛЕД НАНАЗАД
  КАМЕРА ЗА ПОГЛЕД НАНАЗАД

  Камерата за поглед наназад обезбедува подобрена видливост при движење наназад. За да се поедностави паркирањето во тесен простор, врз сликата од погледот наназад се појавуваат статични линии коишто го претставуваат габаритот на возилото и предвидената патека.

Краток преглед на моторите

Мотор Забрзување 0-100km/h
во сек.
Максимална брзина km/h Вртежен момент Nm Комбиниран циклус l/100km Емисија на CO2 g/kg
TDV6 3.0L SDV6 DIESEL (275PS) AUTO Автоматска трансмисија со 8 степени на пренос КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ 7,9 209 625 7,7-7,6‡ 204-200‡

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОДЕЛ

 • HSE
 • Vogue
 • AUTOBIOGRAPHY
 • SVAutobiography DYNAMIC
 • Vogue
 • AUTOBIOGRAPHY