НОВИОТ DISCOVERY SPORT

Не престанувај да откриваш со новиот Discovery Sport.

Сега ЗА 46.900 € СО ГРАТИС ОПРЕМА.Искористи ја понудата со богата опременост:

 • • 2.0 TD4 MHEV дизел мотор со турбо полнач
 • • AWD погон на сите тркала
 • • Автоматска трансмисија со 9 степени на пренос
 • • Terrain response 2
 • • Систем за навигација Navigation Pro
 • • 10” Touch Pro систем
 • • Интерактивен дисплеј за возачот
 • • 18"-ни тркала Style 5075 со 5 двојни краци во сребрена боја Gloss Sparkle Silver
 • • Клима уред со две зони, со отвори за вентилација во вториот ред
 • • Автоматски долги светла
 • • Камера за поглед наназад
 • • Безжично полнење на уреди
 • • Кожен волан со куќиште во сребрена боја Atlas
 • • Декоративни површини во црна боја Gloss Black
 • • Прилагодливо амбиентално внатрешно осветлување
 • • Металик боја

  ФИНАНСИРАЊЕ НА ЛИЗИНГ НА 3 ГОДИШНИ РАТИ ПРЕКУ SPARKASSE LEASING.
  КОНТАКТИРАЈТЕ НЀ
  ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

СЕГА ЗА

46.900

СО ГРАТИС ОПРЕМА

Цената во денари изнесува 2.836.620 денари и се однесува за верзијата LR Discovery Sport Base 2.0 TD4 MHEV дизел мотор со турбо полнач 4WD со 150 КС со вклучена дополнителна опрема.
Емисија на CO2 ( NEDC еквивалент): 144 – 148 g/km.
Прикажаниот изглед на автомобилот е симболичен и не се однесува на оваа промоција.